Hedvábnou stezkou po stopách dávných karavan - Lukáš Synek

Počet stran
Rok vydání
2008

• , zakoupeno v Kosmas.cz

• Knihu jsem již četla dříve a tak se mi líbila, že jsem si ji pořídila domů.

VŠEM JI DOPORUČUJI!

cestopisy
Počet stran
Rok vydání
2008

Projeli jsme celou historickou trasu Hedvábné stezky. Téměř půl roku jsme putovali po této legendární obchodní cestě z Istanbulu přes pestré Turecko, zvláštní Írán, rozporuplný Turkmenistán, historií dýchající Uzbekistán, velehorský Kyrgyzstán a pouštní Ujgursko až do čínského města Si-an, bývalého císařského sídla Čchang-an, kde Hedvábná stezka kdysi začínala. Tato kniha stojí na pomezí cestopisu a populárně naučné literatury, osvětluje fenomén Hedvábné stezky, poukazuje na důležité historické události z dějin příslušných regionů a nahlíží samozřejmě i do současného života tamních obyvatel – to vše zabalené do množství pozoruhodných příběhů, které jsme na cestě zažili. Vydejte se s námi po stopách dávných karavan a objevte jedinečné kouzlo Hedvábné stezky.

• , zakoupeno v Kosmas.cz

• Knihu jsem již četla dříve a tak se mi líbila, že jsem si ji pořídila domů.

VŠEM JI DOPORUČUJI!

• , zakoupeno v bux.cz