Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů

Filtrování:
Vyberte filtry

V porovnání cen u produktu Jak číst film - James Monaco již není zařazen žádný obchod. Doporučujeme Vám tyto podobné produkty:

Jak číst film - James Monaco - Specifikace

Autor

James Monaco

opravit

Žánr

životopisy

opravit

Nakladatelství

Albatros

opravit

Počet stran

736

opravit

Rok vydání

2004

opravit

Jedna z nejčtenějších populárně naučných knih o filmu popisuje nejen jeho technologie, ale i jazyk, teorii a vývoj. Pro mnohé milovníky filmu je tato kniha "biblí". Kniha odkrývá také vztah filmu k ostatním druhům umění a prostředkům masové komunikace (divadlo, fotografie, malířství, hudba, literatura). Zachycuje i další elektronická média a multimediální prostředky a dále fenomény jako například kyberprostor či virtuální realita. Kniha je doplněna fotografiemi, rejstříky, bibliografií a chronologickým vývojem médií. Od knihy z roku 1977, kdy vyšla v USA poprvé, se toto přepracované a rozšířené vydání liší zejména v obsáhlejším úvodem, bibliografií a v počtem obrázků a diagramů. Všechny významné změny z poslední doby jsou zde rovněž zachyceny. Jak číst film je vynikající čtení pro...

celá specifikace

Recenze Jak číst film - James Monaco

Ověřený zákazník Neoluxor.cz

qtd

Přidáno: 26. prosince 2013

Zakoupeno v Neoluxor.cz

80%

Doporučuje produkt
  • podrobrobné, detailní,
  • orientované na americkou produkci, nezahrnuje novinky poslední doby - 3D film apod.

Je to velmi detailní pohled na kinematografii, spousta faktů a informací, které jinde nenajdete, na druhou stranu, jazyk, kterým je psaná připomíná spíš učebnici, která má za úkol vám do hlavy narvat co nejvíc vědomostí, než jako knihu, která vás má strhnout k tomu, abyste uvěřili, že film je úžasné médium.

Takže, pokud jste přesvědčeni o tom, že film je skvělá věc a chcete se dozvědět něco víc o tom, jak vzniká, co znamenají pojmy jako narace, nebo mizanscéna, tak je to kniha pro vás. Jestli stojíte o klepy o celebritách, nebo tipy na to, jaké filmy byste měli vidět, radši sáhněte po nějaké "lehčí" knize o filmu... Teda, pokud si nechcete hrát na inťoše, a "jak číst film" vystavovat ve své knihovničce. Pro filmové fajšmekry by to měla být povinná četba :)

Kniha moje očekávání: Splnila s výhradami
Kniha se četla: Celkem těžce
  • Je tato recenze užitečná?
  • Ano (1)
  • Ne

Vývoj ceny Jak číst film - James Monaco