Sladká první republika - Šemberová Kristina, Všetíčková Eva

Počet stran
Rok vydání
2016

• pestré recepty

Kniha obsahuje pestré recepty z dob První republiky. Zatím vše, co jsem upekla, sklidilo ohlas a úspěch. Doporučuji.

• spousta zajímavých receptů
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Kniha je velice pěkná, jsem moc spokojená. Doporučila bych ji i dalším, kteří mají rádi dobré recepty .

Autor
Culina Botanica
Počet stran
Rok vydání
2016

České sladkosti jsou světově unikátní. Kynuté, lité, plněné či tvarohové koláče, kremrole, rakvičky, nadýchané řezy i úctyhodné bábovky. Bezlepkové dezerty, sladké i slané pečivo k čaji, dorty z kaštanové mouky i krupičky.... To vše se peklo a samozřejmě i s chutí jedlo za první republiky. Sladké tuzemské dědictví se rozhodly oživit gastronomické novinářky Kristina Šemberová a Eva

Všetíčková a posbíraly jedinečné recepty na české sladkosti z let 1918–1938.

Objevily zapomenuté poklady, neobvyklé kombinace surovin i postupy a výsledkem je kolekce více než 100 nejzajímavějších receptů na české prvorepublikové sladkosti s nádhernými fotografiemi Davida Tureckého.

Recepty doplňují i dobové reálie z kuchyně a představení prvorepublikových surovin včetně rad, aby se pečivo podařilo.

• pestré recepty

• spousta zajímavých receptů

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Knížka je krásná, určitě nákupem neprohloupíte.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Krásné provedení, nádherné fotky a velice zajímavé recepty. Už se velice těším až některý z nich vyzkouším.
    Doporučuji všem, kteří rádi zkouší nové recepty a zajímají se také o věhlasné období první republiky v našich cukrárnách.

krásné recepty

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Kuchařku jsem koupila na doporučení, přesně splnila moje očekávání. Je to stručné, jasné a výstižné, určitě doporučuji. Asi nejvíc mě na tom baví, že u každého receptu je jak dlouho trvá příprava, jak dlouho těsto kyne a jak dlouho se peče, v žádné mojí kuchařce to takhle rozepsané nemám.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• čekala jsem víc neznámých receptů,pro zkušené kuchařky skoro nic nového
  • , zakoupeno v Knihkupectví Ládví

• kvalitní papír
    • krásné fotky
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Je to dárek , ale líbí se mi také