Tomio Okamura Novák Jaroslav-Večerníček, Okamura Tomio

2010

• , zakoupeno v Motiv Press

Poučná kniha

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

• Zajímá mne, co pan Okamura píše ve své knize.
    • Nevím

Pan Okamura píše o věcech, které mne zajímají. S jeho názory souhlasím. Knihu jsem půjčila několika svým přátelům.
    Doporučuji knihu i ostatním.

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

• Pan Okamura je vynikající a vysoce vzdělaný politik.
    • Zájem o osobnost pana Okamury.
    • Má moji absolutní podporu.
    • Kniha je skvěle, lidsky napsaná.
    • Žádné výhrady.

Doporučuji pro všechny,kdo se zajímá o život pana Okamury.
    Výborná kniha.

Fragment
Počet stran
Rok vydání
2010

Znáte ho jako toho „českého Japonce, co zastupuje ty cestovky“. Jmenuje se Tomio Okamura a už si všichni zvykli, že vystupuje v reality show, jindy diskutuje s předsedou vlády a často komentuje ekonomické události. Málokdo se ptá: „Kde se tu ten kluk vzal a co ho dostalo před televizní kamery?“ Tento příběh nechce zvýšit popularitu Tomia Okamury, ale vysvětlit, proč a jak se tu objevil. Tento příběh je o Asiatovi, který začínal od nuly a svým vystupováním a pílí se dopracoval k úspěchu a uznání. Je to příběh i o naší zemi, ve které se Tomio potýkal nejen s provinční malostí, ale také se zločinným chováním malých podvodníčků i velkých ministrů. Tomio Okamura není geniálně talentovaný, není ani nadprůměrně vzdělaný a neměl nikdy žádné konexe. Vytrvalost, pracovitost, poctivost jsou jeho talentem, který v sobě může objevit každý z nás… Tento příběh začíná…

• , zakoupeno v Motiv Press

Poučná kniha

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

• Zajímá mne, co pan Okamura píše ve své knize.
    • Nevím

Doporučuji knihu i ostatním.

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

• Pan Okamura je vynikající a vysoce vzdělaný politik.
    • Zájem o osobnost pana Okamury.
    • Má moji absolutní podporu.
    • Kniha je skvěle, lidsky napsaná.
    • Žádné výhrady.

Doporučuji pro všechny,kdo se zajímá o život pana Okamury.
    Výborná kniha.

• Příjemně překvapil

Přece jenom určité předsudky vůči p.Okamurovi mám, vzhledem, jak se prezentuje v televizi. Ale přesto kniha není špatná.http://baila.net/kniha/59327808/tomio-okamura-cesky-sen-jaroslav-novak-vecernicek

• , zakoupeno v Kosmas.cz

Doporučuji všem přečíst si tuto knihu a trochu se zamyslet.

• , zakoupeno v Dobré knihy

• krásná a zajímavá kniha, doporučuji....
    • nic - možná by mohla být delší :) alespon 500stránek :)

určitě doporučuji

• , zakoupeno v Knihy na síti

dárek, ale snad oki :)

Zajímavé čtení a myšlenky

• Hezky, svižně napsaná kniha, neběžný osud Okamury, neznámé reálie, náhled do lobbistického světa ČR.
    • Od druhé poloviny knihy ve mně opakovaně naskakovala otázka zda kromě popisu života mimořádného člověka nemá kniha i jiný účel?

Svého času jsem byla krátce v Japonsku a část knihy věnující se popisu života rodiny Okamury v Tokiu mi velmi připomínala moje vnímání (jakkoliv velmi omezené) tamní společnosti, "ztracenost" Evropana je všudypřítomná a rozuměla jsem potížím jeho matky. Také chápu, že trpká zkušenost, kterou Okamura ve svém dětství a dospívání zažil v něm spustila silnou celoživotní potřebu uspět. Taková cílevědomost je velmi pozitivní.
    Mému vkusu by však podstatně více vyhovovalo, kdyby se on sám sebe čtenáři nepředváděl v barvách až přespříliš růžových. V kontextu budování jeho profesní kariéry (a senátorské a presidentské kampaně) se nemohu zbavit pocitu, že se i zde jedná o lobbing který je evidentně nedílnou součástí jeho projevu.

• , zakoupeno v Dobré knihy

• Ideální dárek