Vyzvědačka - Paulo Coelho

Počet stran
Rok vydání
2016

• , zakoupeno v SEVT

• Pokud by bylo možné dát záporné body a autora pověsit, tak to rozhodně udělám.
    • Naprosté znechucení od autora, kterého jsem si dosud vážila.
  • , zakoupeno v Booktook.cz

• Kniha mne prekvapila osudem Mata Hari. Přečetla jsem jednim dechem za večer
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Zatím jsem ji nečetla, koupeno jako dárek. Ale věřím, že Coelho je záruka.

Autor
Argo
Počet stran
Rok vydání
2016

Mata Hari byla tanečnice, šokující a těšící publikum za první světové války, a stala se důvěrnicí některých z nejbohatších a nejmocnějších mužů té doby.

• Velmi hezky napsané
    • V knize jsou i fotografie
    • Zakládá se na pravdivých informacích, na rozdíl například od knihy od Anne Bragance
    • Kniha vykresluje ženu i přesto, že byla kurtizána a tajná agentka velmi pozitivně
    • Poukazuje na odsouzení neprávem, o čemž se velmi dlouho nemluvilo

O Matu Hari se zajímám už dlouho a tuto knihu jsem přečetla jako první z mnoha. Naprosto splnila mé očekávání, hezky popsala postavu Margarethy (Mata Hari). Tato kniha na mě určitě působí lépe, než ta, od Anne Bragance, kterou jsem výše zmiňovala. Kniha od Bragance se nezakládá na úplně pravdivých informacích. Velmi se mi líbí, jak je toto dílo napsáno z dopisů, které Mata Hari posílala svému advokátovi, když byla ve vězení v Saint-Lazare.

• , zakoupeno v SEVT

• Naprosté znechucení od autora, kterého jsem si dosud vážila.
  • , zakoupeno v Booktook.cz

• Kniha mne prekvapila osudem Mata Hari. Přečetla jsem jednim dechem za večer
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Zatím jsem ji nečetla, koupeno jako dárek. Ale věřím, že Coelho je záruka.

• , zakoupeno v Kosmas.cz

• jako vše od autora P. Coelho je vynikající

vždy dávám neteři dárkem knihy od P. Coelho, tato nesměla v seznamu chybět