1,001 Home Remedies: Tips & Tricks for Natural Health & Beauty Quigg Mary RosePevná vazba

Popis produktu

Parametry produktu

Produkt nemá žádné parametry.

Parametry produktu

Produkt nemá žádné parametry.

Popis produktu

Simple, practical, and inspiring wellness advice for every woman.

Self-care can sometimes feel like an elusive concept. We all know we need to be better about prioritizing self-care, but what does that actually mean? This practical and inspiring little book offers over 1,000 wellness tips that range from natural remedies to ways to improve your memory to caring for hair and nails to reducing stress.

  • To relieve a dry, irritating cough: to 1/3 pt (200ml) boiling water, add the juice of 1 lemon, 2 tsp honey, 1/4 tsp cinnamon, 1 clove garlic, and a sprig of rosemary. Stir well, cover and leave for 15 mins. Strain and sip slowly.
  • Sit down at the dining table rather than in front of the television to eat; you will pay more attention to the plate of food. ​Don't compete with your friends, neighbors or work-mates. Be your own person and live your life

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Produkt zatím nemá žádné recenze.