2100 ásan - Kompletní jógové pozice

Pevná s přebalem lesklá

• , zakoupeno v NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY

• Super.
  • , zakoupeno v Kosmas.cz

• napřed jsem měla knihu půjčenou z knihovny. Jsem ráda, že jsem ji ještě dokázala objevit na trhu. Tak mě oslovila a inspiruje, že jsem ji chtěla mít v domácí knihovně
  • , zakoupeno v Booktook.cz

Jazyk
české
Vazba
Pevná s přebalem lesklá

2100 ásan je nebývalá kolekce jógových pozic, stejně tak i umělecké dílo zobrazující krásu a vypracovanost lidského těla při cvičení jógy. Každá z inspirujících fotografií představuje zkušeného jogína v pozici dovedené k dokonalosti. Pozice jsou rozděleny do devíti  hlavních kategorií - stojné pozice, pozice v sedě, pozice zaměřené na střed těla, pozice na čtyřech, záklony, balance na pažích, obrácené pozice, pozice na břiše, pozice na zádech - a dále seřazeny do skupin ásan, které obvykle postupují od nejsnažšího provedení k náročnějším variantám. Každá z fotografií je opatřena názvem pozice v češtině a v sanskrtu, alternativními názvy pozice, pokud existují, a popisem různých variant každé pozice, bodu drišti (místo, kam by měla směřovat pozornost) a čakrami, které pozice ovlivňuje.

Tvůrcem i fotografem této úžasné kolekce je odborný lektor jógy Daniel Lacerda. Individuálně trénoval a vybral víc než 40 zkušených modelek a modelů ze svého týmu. V úvodu ke knize předkládá podstatné informace, stěžejní pro všechna jogová cvičení, včetně základní historie jógy, úvodu do jógových súter, významu dechu udžají a jak ho používat, vysvětlení pojmů bandha, drišti a čakra, jak meditovat a relaxovat a blahodárné pozice (i varování) týkající se osmi stavů, jako například astma, těhotenství či vysoký krevní tlak.

Tato kniha  je dokonalým doplňkem cvičení i životního stylu dnešního moderního jogína.

• , zakoupeno v NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY

• Super.