Byliny na kožní choroby a rány Ida Rystonová

Do 3 dnů • 1 varianta54 Kč88 % • 879 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta69 Kč81 % • 5 295 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta29 Kč94 % • 45 006 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta49 Kč97 % • 13 502 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta24 Kč97 % • 65 144 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace
Skladem • 1 varianta45 Kč97 % • 39 884 recenzíShop roku 2023 - FinalistaDalší informace
Skladem • 1 varianta79 Kč151 recenzíDalší informace

2008

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

malá dobře čitelná a chápající knížka

• , zakoupeno v Dobré knihy

• Na základě informací z knihy jsem si ani ne za dva týdny vyléčil tři kuří oka, aniž bych musel za lékařem. Také mi je známý účinek heřmánku, nicméně návod na domácí výrobu heřmánkové masti jsem neznal. Dle tohoto vzorku soudím, že kniha podává dobře fungující rady. Nemusí pršet, aspoň když kape ;)
    • Autorka tučným písmem označuje pasáže, jež jsou dle ní důležitější.
    • Bonusem je možné použití v knize popsaných bylin na jiné než "kožní choroby a rány" - na žaludeční potíže, migrény atd.
    • Vejde se i do kapsy, tudíž i dámské kabelky (i když tam se vejde i kovadlina, soudě dle váhy různých kabelek x))
    • V neposlední řadě pro mnohé nejdůležitější plus - cena. Vložené peníze se mi vrátily už jen na těch kuřatech ;)
    • Záleží na názoru, jen bych možná ocenil občas jasnější strukturu textu. Trochu divné složení tematických bloků, ale vše vyváží obsažené informace.
    • (Pro výpisky ne úplně vhodný formát, nicméně dlouhé pravítko udělá divy. Jsem ale stejně asi jediný mag.r, který si bude dělat výpisky, takže to není špatně)

Kniha se čte jedním dechem. Zkusil jsem jen minimum návodů, ale fungovalo to dobře. Věřím, že za vložených pár korun získáte daleko více. Asi se dá většina informací z knihy najít na internetu, ale tohle je hezké malé kompendium, jež vám ušetří dost námahy a snad i návštěv lékaře. Držím palce, aby vám to taky pomohlo ;)

Autor
Ida Rystonová
Žánr
naučné
Počet stran
Rok vydání
2008

Knížka, kterou máte v ruce, je třetí z řady monotematických knih o léčení bylinkami - tentokrát jde o bylinky na kožní choroby a ekzémy všeho druhu, ale i na rány, vředy, bércové vředy, úrazy, pohmožděniny, hemeroidy, bradavice a na celou řadu jiného lidského trápení, kde mohou pomoci bylinky "ranhojičské". Uvedené receptury i lidově oblíbené "babské rady" jsou neškodné, v praxi vyzkoušené a pomáhají nejen v naší moderní době, ale byly už prověřené staletími, někdy dokonce i tisíciletími. To, že přinášejí úlevu nemocným po tak dlouhou dobu a zůstaly v povědomí lidí dodnes, je opravdu dostatečná záruka i doporučení.V knize je uvedeno léčení především bylinkami našimi, českými, bylinkami z "českých luhů a hájů", lesů, polí a strání, zahrad i zahrádek. Takovými, co rostou všude kolem nás. Protože naše příroda je nepřeberně rozmanitá a poskytuje nám v plné míře vše, co potřebujeme. Naše bylinky jsou vynikající a stejně tak hojivé jako exotické bylinky z dovozu - někdy je dokonce i předčí. A když je dobře poznáme, tak sio je pak můžeme sami nasbírat, sami připravit, nestojí nás to žádné peníze a hlavně - víme, co máme. Udělají nám radost a už proto budou lépe hojit, lépe vonět i lépe chutnat.Autorka se už po několik desetiletí zabývá studiem a propagací léčivých bylin, a to jak v praxi, tak i v teorii (vydala několik knih a přispívá do časopisů, televize i do rozhlasu). V této knížce nabízí na většinu potíží více různých možností léčby, aby si každý mohl vybrat tu pro sebe nejvhodnější. Všechny jsou dobré a vyzkoušené, ale ne každému vždy pomůže totéž. Záleží jen na vnímavosti a trpělivosti každého z nás. A kdo chce zkusit, ten určitě pro sebe najde ten správný lék.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Do 3 dnů • 1 varianta72 Kč98 % • 2 022 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta29 Kč94 % • 45 006 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta49 Kč97 % • 13 502 recenzíDalší informace

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

malá dobře čitelná a chápající knížka

• , zakoupeno v Dobré knihy

• Autorka tučným písmem označuje pasáže, jež jsou dle ní důležitější.