C# - Pavel Bory

2016

• , zakoupeno v Kanzelsberger

• výborná kniha!!!
  • , zakoupeno v Luxor.cz

• Ze všech knížek asi po 15 letech jsem našel knihu, která důkladně popisuje a vysvětluje problematiku programovacího jazyka.
    • Jako začátečník, který se nikdy a nikde neučil na škole programovací jazyk, mohu tuto knihu doporučit.
    • Mám spousty knížek i z vydavatelství cpress, ale tato jediná, která vykládá vše popořadě a od začátku.
    • Pokud někdo začínáte s učením programováním, tak právě tato kniha a jeho tvůrce Pavel Bory
    • Bylo by fajn, kdyby v budoucnu napsal další pokračování ohledně jazyka C#
    • Viděl jsem některé kurzy online na youtube a hodně mi tato kniha pomáhá, protože tam některé věci nejsou podrobněji vysvětleny, takže pak vznikají otázky a proč takhle.

Kniha, která za ty peníze stojí za to mít doma.
    Kniha Vám něco dá.

Computer Press
Počet stran
Rok vydání
2016

Vlastní program v C++ bez zbytecných komplikací Chcete zacít s programováním v C#? Nenašli jste zatím publikaci, která by vše vysvetlila jednoduše od úplných základu? C# bez predchozích znalostí nevyžaduje žádné drívejší zkušenosti s programováním. Jednoduchou formou na príkladech se postupne seznámíte se základy programovacího jazyka C#, na nichž budete následne stavet u pokrocilejších témat a vlastních projektu. Naucíte se pracovat s datovými typy, promennými, rídit tok programu a pracovat se soubory, nahlédnete i do základu objektove orientovaného programování. Na konci každé kapitoly si mužete nove nabyté znalosti zopakovat pomocí otázek a cvicení. Publikace vás mimo jiné seznámí s tématy:

• Základy práce v Microsoft Visual Studiu
  • Promenné a datové typy
  • Operátory a výrazy
  • Vetvení programu, cykly a pole
  • Metody, trídy a objekty
  • Dedicnost a zpracování výjimek
  • Práce se soubory

Ctenári si mohou stáhnout soubory se zdrojovými kódy použitými v knize.

O autorovi: Pavel Bory je seniorním vývojárem a radu let pracuje zejména na projektech spolecnosti Unicorn, a.s., predevším v oblasti financí. Krome samotného vývoje softwaru se venuje školení a výuce programování prevážne na platforme .NET na vysoké škole Unicorn College, s.r.o.

• , zakoupeno v Kanzelsberger

• výborná kniha!!!
  • , zakoupeno v Luxor.cz

• Bylo by fajn, kdyby v budoucnu napsal další pokračování ohledně jazyka C#

Kniha, která za ty peníze stojí za to mít doma.
    Kniha Vám něco dá.

• Dobrá pomůcka.
  • , zakoupeno v Booktook.cz

Přesně co jsem hledal, pro začátečníky.

• vhodná pro začátečníky
  • , zakoupeno v Kosmas.cz

srtále se s ní pracuje

• , zakoupeno v Booktook.cz

Přehledné, vše vysvětleno i na příkladech

• Odlehčila mi peněženku :-)
    • Kniha obsahuje spoustu chyb
    • Nemá větší přínos, spíše naopak

Programovat se učím pomocí odborných blogů na internetu. Tuto knihu jsem zakoupil s nadějí, že mi pomůže lépe pochopit složitější prvky programování, ve kterých nemám úplně jasno. Bohužel, je to horší než lepší. Autor po sobě knihu nejspíše ani nekontroloval, protože obsahuje velké množství chyb a mnohdy ukázkový kód nesouhlasí s výstupem. Tuto skutečnost jsem odhalil díky znalosti základů tohoto jazyka. V případě, že tuto knihu bude číst nějaký laik a ukázku přijme, tak jak je, napáchá kniha více škody než užitku. Autor též nevěnuje moc času konkrétnímu tématu. Je to celé psané stylem "je to tak jak píšu" a podrobnosti nevysvětleny. Díky množství chyb a stylu této knihy, se kniha jeví jako nepoužitelná. Rozhodně nemohu doporučit a z vlastní zkušenosti doporučuji prohledat internet , kde jsou mnohem lepší zdroje ve formě odborných blogů a diskuzí, kde odborníci řeší konkrétní témata a většinou ochotně poradí.