Červená kniha - Carl Gustav Jung

• Čtivá kniha
    • Použity kvalitní materiály při výrobě knihy
    • Velikánská :)
    • Těžká :)

Nebudu zde popisovat o čem kniha je, to už si jistě každý zjistil. Nejsem psycholog a přesto se mi kniha krásně lehce čte. Je zde popisována "cesta", kterou Jung prošel a na základě které "utvářel" svou praktickou psychoterapii. Tohle je první kniha, kterou od Junga čtu a mohu říci, že mě naprosto dostal a pomohl porozumět určitým věcem. Dílenské zpracování je velice krásné a povedené. Kniha je velkých rozměrů a těžká. Ideální ke čtení u stolu. V posteli a na gauči jsem se s ní nemohl srovnat :) Oproti čtenářské verzi je však včetně malířských děl Junga. Jeho kresby jsou fascinující a výstižně doplňují text. Peněž za tuto knihu nelituji, jedná se o hodnotné dílo :)

Autor
Carl Gustav Jung
Nakladatelství
Portál
Počet stran
Rok vydání
2010

Více informací na www.cervenakniha.cz

Švýcarský psychoanalytik Carl Gustav Jung (1875–1961) patří k osobnostem, na kterých se už celá desetiletí s větším či menším nepochopením pasou celé hordy životopisců. O to větší událostí je vydání jeho zásadního a dosud nepublikovaného díla, které vrhá světlo na původ jeho psychologických teorií. Znalci je nazývají „klíčem“, nebo dokonce „nukleárním reaktorem“ Jungova díla. Tlustý rukopis vázaný v červené kůži pojmenovaný Liber Novus nebo také Červená kniha ležel od smrti svého tvůrce v trezoru jedné švýcarské banky. Jungova rodina považovala zápisky za příliš intimní a fantastické, bála se kompromitace a odmítala jakékoli návrhy na zveřejnění. Teprve v roce 2000 se britskému historikovi lékařství Sonu Shamdasanimu podařilo domluvit se s dědici na pořízení faksimile původního Jungova rukopisu a jeho vydání, doprovozené zasvěceným komentářem a překladem původního Jungova textu.

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

• je prostě skvělá

• Čtivá kniha
    • Použity kvalitní materiály při výrobě knihy
    • Velikánská :)
    • Těžká :)

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• skvost neboli velmi cenné
  • , zakoupeno v Portál

• absolutně fantastická neuvěřitelná věc - navíc tak obrovská! tak černá! tak ČERVENÁ!!!

už asi 5 roků jsem nad ní slintala každoročně na Světu knihy v Průmyslovém paláci v Praze
    - když jsem se rozhodla, že do toho praštím - a koupím si ji - nebyla k sehnání
    - až teď další dotisk!
    - nebylo co řešit

• , zakoupeno v Literis.cz

Knihu jsem zatím nečetl, ale po prvním nahlédnutí jsem se rozhodl, že budu. Kniha mne zaujala.

• , zakoupeno v Knihkupectví Daniela

Jako dárek pro psychologa ideální.