Cesty dětí do staletí aneb Jak Běla s Kubou poznávali naši minulost - Kateřina Schwabiková

Autor
Počet stran
Rok vydání
2013

• , zakoupeno v Kosmas.cz

vnučka z knihy byla nadšená.

• , zakoupeno v NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY

• naučná
    • obrázky pomáhají při vysvětlování
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Kniha mě zaujala v pořadu UčíTelka, takže byl můj druháček hezky motivovaný ke čtení a já zvědavá, o čemže to vlastně je. Přečetli jsme ji během několika málo dnů a dozvěděli se spoustu novinek. Jedna z mála knih, která děti přivede na spoustu otázek a odpovídá na nejzáludnější odpovědi. Díky této knize i mladší děti zaujmete k různým tématům historie. Chvála autorkám. Krásným lákadlem jsoui další díly...

Autor
Slovart
Počet stran
Rok vydání
2013

Velké množství dějově plných kreseb a čtivý, zábavný a srozumitelný text jsou hlavní přednosti knihy, která dětské čtenáře poutavým způsobem seznámí s naší historií.

Hlavní hrdinové, sourozenci Běla a Kuba, se pomocí starobylého stroje času v muzeu dostanou do deseti historických období a zažijí tam nevšední dobrodružství. Čtenáři sledují jejich osudy například v době kamenné, v přemyslovském hradišti, za vlády Karla IV., na renesančním zámku, za Rakouska-Uherska či za socialismu. Každá z kapitol obsahuje kreslený příběh s dialogy, doplněný krátkými popisky, a vysvětlující texty, tip na výlet i různé hříčky a úkoly. Autorka se nevyhýbá nastínění základního historického rámce epoch, ale víc se soustřeďuje na každodenní život - jak se lidé oblékali, co jedli, jak bydleli apod. Knížka je určena dětem různých věkových kategorií. Předškoláci mohou zkoumat obrázky nebo si nad kresleným příběhem povídat s rodiči o životě v minulosti. Menší školáci si už přečtou kreslený příběh sami. Když trochu povyrostou, zvládnou si knížku prostudovat celou, včetně doprovodných textů nabitých spoustou informací.

• , zakoupeno v Kosmas.cz

vnučka z knihy byla nadšená.

• , zakoupeno v NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY

• naučná
    • obrázky pomáhají při vysvětlování

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

Dobré

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• zábavná forma pro děti
  • , zakoupeno v Knihy Dobrovský

• Knihu jsem si vybrala na základě upoutávky od své žačky, která knihu přinesla do školy. Jednotlivá období dějin jsou zde velmi dobře přiblížena dětem. Navíc kladně hodnotím obrázky. Cena knihy odpovídá kvalitě.
  • , zakoupeno v Knihy Dobrovský

• Velice krásná knížka, dětem se líbí.
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

komixem doplněná každá stránka svádí dítě aby si četlo samotné a aby se ptalo na delší text rodiče - co se tam píše?

• , zakoupeno v Kosmas.cz

Knížka bude jako vánoční dárek. Zatím se nečetla.

• Knížka je krásně ilustrovaná, děti baví a hodně se toho naučí. Doporučuju!