Recenze Chci, abys byl + CD - Tomáš Halík

Ověřený zákazník Knihy Dobrovský

Jaroslava Hasilová

Přidáno: 24. července 2017

Zakoupeno v Knihy Dobrovský

• přiložené CD, téma knihy, oblíbený autor

Profesora Halíka nelze kritizovat, je geniální a všichni Češi by si měli vážit toho, že tato mimořádná osobnost zůstává v Čechách, protože v zahraničí by mu možná bylo mnohdy lépe. Knihu jsem si vybrala, protože mě zaujalo její téma. Koupila bych ji klidně za více peněz. Je dobré poslechnout si nejprve CD, pak se čte kniha lépe. Je určena pro každého; věřícího, ateistu, hledajícího, vzdělance, potěší i obyčejnou prodavačku. Aby čtenář vstřebal vše, co chce Tomáš Halík říci, potřebuje k četbě klid, protože kniha vyžaduje soustředěnost a podněcuje k zamyšlení nad tématem láska. Kniha mě potěšila, ani bych nečekala, že mě T. Halík zklame. Mně osobně hodně pomohlo naposlouchat několikrát CD, to by měl autor přiložit ke každé své knize, usnadní tak obyčejnému člověku, který mnohdy v obavách, že nebude rozumět obsahu jeho díla, raději koupí nějaký kýč. Je to jako s jeho kázáním, také někdy nerozumím a potřebovala bych ho slyšet sedmkrát.

Kniha moje očekávání: Naprosto splnila
Kniha se četla: Velmi lehce, skoro sama
Ověřený zákazník Knihy Dobrovský

Přidáno: 13. července 2017

Zakoupeno v Knihy Dobrovský

Kniha jedinečným způsobem schrnuje thematiku krise víry v Boha, krisi našeho vztahování se ke svému životu s nadějí, že Bůh přeci jen je a dává tím životu i význam nad čistou pragmatickou materialitou fysické existence a že lidská etika je etikou před tváří Boží. Jedná se o vyobrazení zvláštního rozpoložení duše postmoderního člověka: naší úpěnlivé prosby, vřelé modlitby a naléhavé potřeby, aby Bůh opravdu byl, a strachu z "opuštěnosti od Boha", jak ve svých exegesích jinde říká Tomáš Halík. Je to vyjádřením stejně srdečného přání Boží blízkosti, jaké zaznělo z úst papeže Jana Pavla I.: Přál bych si, abys mi v hodině mé smrti byl nablízku, abys mě držel za ruku."

Kniha moje očekávání: Naprosto splnila
Kniha se četla: Velmi lehce, skoro sama