Divočina - Cheryl Strayedová

Počet stran
Rok vydání
2015

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

Miluji knihy Cheryl Strayed.

• , zakoupeno v Kosmas.cz

Doporucuji

• , zakoupeno v Dobré knihy

• Sympatická inspirativní a čtivá kniha. Obzvláště doporučuji méně šťastným či problémovým ženám :D či těm, kteří by je chtěli pochopit...

Knihu jsem si zakoupila poté, co jsem shlédla film. Příběh je povedený, jak ve zfilmované, tak i v psané podobě. Pro mě inspirativní příběh, který se mi dobře četl a dokázala jsem si živě představit různé situace a místa a toužila tam být. Vlastně se nemohu dočkat až o dovolené sbalím saky paky a vyrazím někam do "jungle" (za humna) pod stan :D. Zaujala mě "transformace" a změna myšlení spisovatelky a dokázala jsem se do ní naplno vcítit. Fandím všem nešťastným ženám, ať taky najdou svůj správný směr a nevzdávají se.

Autor
Ikar
Počet stran
Rok vydání
2015

Pozoruhodně upřímný autobiografický příběh ženy, která se po traumatických událostech rozhodne vyrazit na 1 770 kilometrů dlouhou pěší pouť.

V šestadvaceti letech si Cheryl Strayedová, po smrti své matky a krachu svého manželství, myslela, že přišla o vše. Měla pocit, že již nemá co ztratit a učinila nejimpulzivnější rozhodnutí svého života: odhodlala se sama ujít vysokohorskou trasu Pacifik Crest Trail od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington.

Hrdinka, bez jakýchkoli znalostí o přežití v divoké přírodě, se nevyhne střetnutí s chřestýši a medvědy, překonává úmorná vedra či rekordní sníh. Napínavé vyprávění okořeněné humorem živě zachycuje strach i radost mladé ženy tvrdě si razící cestu k cíli navzdory mizivé šanci na úspěch. Pouť ji téměř dožene k šílenství.

Příběh podle stejnojmenné autobiografické knihy Cheryl Strayedové byl zfilmován - premiéra filmu je 5. 3. 2015.

Sepsání scénáře se ujal slavný anglický spisovatel a scenárista Nick Hornby. I díky němu vzniklo humorem okořeněné vyprávění o odvaze mladé ženy, která si tvrdohlavě razí cestu k zvolenému a hodně vzdálenému cíli.

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

Miluji knihy Cheryl Strayed.

• , zakoupeno v Kosmas.cz

Doporucuji

• , zakoupeno v Dobré knihy

• Celkové hodnocení: 3/5

Zobrazit celou recenzi na jackelin-mandragor.blogspot.cz

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Přečtení téměř jedním dechem

Tahle kniha opravdu umi vtáhnout do děje. Skvěle napsané!

• , zakoupeno v www.kvalitniknihy.cz

• Úzasná kniha o síle, odhodlání a překonávání překážek na dlouhé cestě a také v životě.

Doporučuji všem k přečtení.

• , zakoupeno v Booktook.cz

• Kniha je popisnější nežli film.

Ráda čtu osobní příběhy a tento příběh mně jednoznačně zaujal.