Divotv ůrce - Sebastien de Castell

Produkt nemá žádné parametry.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Zajímavý příběh
    • Čte se snadno a rychle
    • Nový neotřelý námět
    • Podněcuje k zamyšlení nad diskriminací
    • Několik zdlouhavých momentů děje

Knížka se čte snadno a rychle, až na pár míst. Líbí se mi hlavně nový námět, ačkoli je knížka o čaroději, nenajdete v ní žádné elfy a trpaslíky, zato se v ní objevuje "kočkoveverčák". Zajímavé je, že autor zakomponoval do děje otázku diskriminace, což například J. K. Rowling při dělení světa na "mudly" a "čaroděje" nenapadlo. Dalo by se říci, že kniha díky tomu získává i výchovný charakter. Místy je na úkor toho děj trochu zvláštně brutální (ačkoli je to úměrně k věku očekávaných čtenářů). O to více však právě podněcuje k etickým úvahám.

Příběh je o mladém chlapci z čarodějnického rodu, který se celou knížku potýká s tím, že nemá čarodějné schopnosti. Hlavní hrdina Kellen není typickým hrdinou, díky čemuž se s ním mohou identifikovat nezapadající teenageři a nalézt přitom útěchu (ve stylu, že na konci tunelu je světlo). Druhou z hlavních postav je Ferius Parfax, která je velmi tajemná a postupně bude její osoba odhalovaná, nejen v tomto, ale i v dalších dílech. Kellenova sestra čtenáře nejprve strašně štve, potom se její osoba mění. Některým osobám je věnováno méně prostoru (např. Neph), ale možná se k ní autor dostane později. Asi nejlepší osobou kromě Ferius je kočkoveverčák. Je to zvláštní potvorka, zákeřná a přitom strašně sympatická.

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

Skvělá fantasy kniha, určitě doporučuji. Zprvu jsem měla trochu problém s pochopením onoho fiktivního světa, ale zhruba po první třetině knihy jsem se tomu dostala na kloub a pak už jsem příběh hltala jedním dechem.

Produkt nemá žádné parametry.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Zajímavý příběh