Dopisy z mého mlýna Daudet Alphonse

Počet stran
Rok vydání
2005

• , zakoupeno v ABZ.cz

• Krásná knížka z prostředí francouzské Provence. Navštívila jsem místo, kde opravdu stojí mlýn, odkud Alphonse Daudet psal dopisy (listy), kde píše o obyčejných provensálských lidech a vzpomíná na zážitky v době, kdy v tomto místě žil. Je od toho mlýna krásný výhled do kraje a po ránu, když tam není ani človíčka je to ještě o to krásnější a do toho cvrlikání cikád ... člověku se nechce ani toto místo opustit. Čtu tuto knížku už po třetí a stále se k ní vracím....vždy po pár létech

Je dobré si knížku přečíst a místa v Provence navštívit a teprve Vám to dokreslí dojem a atmosféru a pak možná znovu přečíst a už to budete vidět konkrétnějí.
    Můžete si ji přečíst i bez toho, že by jste tato místa navštívili a stejně si to vše budete romanticky představovat.
    Byla to pro mne velmi výhodná koupě, myslela jsem si, že její vydání už nikdy neseženu a o to jsem měla větší radost. Kniha má krásný přebal a příjemné ilustrace. Má pro mne větší cenu než jen jako kniha - je to pro mne "úlovek" do mé sbírky a mám velkou radost.

Autor
Arbor vitae
Počet stran
Rok vydání
2005

Klasik francouzské prózy Alphonse Daudet (1840-1897) je sice považován za čelného představitele naturalismu, nikdy však nesdílel jeho pesimismus, věřil v dobrotu prostého člověka, jehož zidealizovaný obraz tvoří hrdinové velké části jeho děl. Takové jsou i Dopisy z mého mlýna. Dojemné a krásné povídky z jeho rodné Provence mají ve své prostotě až kouzelnou moc. Jsou vybrané a ilustrované sochařem Miloslavem Chlupáčem (1920) - jde o jeho první ilustrace, unikátní sochařským rukopisem a citlivostí. Šťastný soulad, který snad opomíjeného Daudeta opět přiblíží čtenářům.

1zákazník doporučuje produkt
  • , zakoupeno v ABZ.cz