Flandil ve školce - Barbora Hamblin

Produkt nemá žádné parametry.

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

• Čtivé příběhy s reálnými zádrhely, které dítko mohou ve školce potkat, a jak je řešit.
    • Hezké ilustrace.

Knihu jsem na doporučení koupila pro 3 letého syna, které v brzké době čeká nástup do školky. V knize jsou čtivé příběhy s reálnými zádrhely (strach, že maminka dítě nevyzvedne ze školky; kamarád, který děti bije; počůrávání se apod.), které dítko mohou ve školce potkat, a zároveň je navrženo i řešení, jak by se situace případně dala řešit. Kniha u nás tedy není úplně top (nejsou v ní auta, vlaky apod. :) ), po které by syn šáhl jako po první, ale i tak si ji rádi čteme a pak si o příbězích ještě povídáme. Na synovi jde vidět, že nad příběhy a popsanými situacemi přemýšlí. Jedinou výtku bych měla k tomu, že maminka i paní učitelka v knize zastávají respektující přístup k dětem a podle toho s nimi i mluví a jednají. Bohužel s takovým přístupem se děti ve školkách setkají jen velmi zřídka, takže proto mi některá řešení situací ze strany paní učitelky přijdou trochu zidealizovaná a nereálná...ale je to pohádka pro děti, tak proč ne :)

• dětem se kniha velmi líbila

• Příliš krátké

Produkt nemá žádné parametry.

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

• Hezké ilustrace.

• dětem se kniha velmi líbila

• Příliš krátké
  • , zakoupeno v Booktook.cz

• dobrá příprava na školku
    • poučné čtení i pro dospělé

Kniha by mohla být i obsáhlejší, krásně se četla, líbila se mně i dcerce

• , zakoupeno v Luxor.cz

• Knizka pomaha dite pripravit na skolku
    • Pribehy resi i drobne problemy, ktere muzou dite ve skolce potkat - napriklad ze se mu muze styskat, ze nekdy muze dite ve skolce ublizovat ostatnim, jak se skamaradit, pocuravani apod.
    • Knizka poskytuje detem i rodicum nenasilny navod, jak se vyrovnat s ruznymi situacemi, ktere ve skolce muzou nastat.
    • Knizka je z ceskeho prostredi, neodehravaji se tam nerealne situace, ktere potkavame v prelozenych knihach.
    • Krasne ilustrace, nejaky obrazek je na kazde dvojstrane, takze knizku lze cist spolu s ditetem, ktere rado prohlizi obrazky a dlouhy text ho nudi
    • Jedina nevyhoda: knizka ma asi 85 stranek, mohla by byt delsi :)

Doporucuji! Nejlepsi knizka se skolkovou tematikou, navic z pribehu se mohou poucit i rodice :)

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Knížka mi byla doporučena jinými maminkami. Zatím jsme přečetli teprve 2 kapitoly a na rozdíl od jiných knih, které školku jen opěvují, dává tato reálný pohled a citlivé řešení. Knížka je vázaná, pěkné ilustrace.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Příběhy jsou popsány tak, aby je dítě jednoduše pochopilo.
    • Příběhy jsou z běžného života
    • Vhodné pro školkové děti, může poskytnout návod, jak řešit některé situace.

Příběhy jsou popsány tak, aby je dítě jednoduše pochopilo. Může poskytnout návod na řešení různých situaci. Hezké ilustrace týkající se textu.

• , zakoupeno v Knihkupectví Ládví

Doporučuji pro děti, které navštěvují mateřskou školku

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Srozumitelně napsaná i pro malé děti
    • Hodně obrázků, oproti prvnímu vydání
    • Velmi čtivá kniha

• krásné ilustrace
    • velké písmo
    • poutavé příběhy
    • mohlo by být více příběhů :)

Naše nejlepší dětská knížka, kterou máme doma. Přála jsem si ji již dlouho, měla jsem od ní velká očekávání a tak jsem se bála, abych nebyla zklamaná nebo že nebude děti bavit. Příběhy jsou však velmi poutavé, čtivé, příběhy děti baví a obrázky jim pomáhají vtahovat do děje. Je to jediná dětská beletrie, která u dětí vyvolává tolik otázek a témat k diskuzi. Těšíme se, že bude nějaké pokračování, kde se opět s Flandílkem a jeho milující maminkou potkáme.