Geniální přítelkyně 2 - Příběh nového jména Elena Ferrante

Počet stran
Rok vydání
2017

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Důvody jsem uvedla už výše. Do té doby, přiznávám, jsem pozornost italské literatuře nevěnovala, ale kniha, jejíž první díl začíná vlastně v období mého raného dětství, mě oslovila, možná tak trochu i pro možnost srovnání poměrů u nás a na jihu Itálie, v Neapoli. Už se těším na poslední díl. Kamarádky- čtenářky si jistě také rády přečtou propletence osudů hlavních hrdinů. Velmi mi také pomohl seznam na začátku knihy, což mi usnadnilo orientování . Připomnělo mi to divadelní program !

Poutave cteni

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

knihu zatím nemohu posoudit, protože jsem ji ještě nečetla, ale moc se těším, jak se do ní začtu, určitě bude děj zajímavý a kniha se bude dobře číst

Autor
Prostor
Počet stran
Rok vydání
2017

Ve druhém dílu tetralogie Geniální přítelkyně italské autorky Eleny Ferrante je přesvědčivě zachyceno období dospívání dvou přítelkyň Eleny a Lily, objevování vlastního těla a sexuality. Toto téma rezonuje s historickým pozadím děje, s báječnými šedesátými lety, kdy se Itálie jakoby probouzí k životu, poznává zábavu, bezstarostnost, hmotný blahobyt (či alespoň jeho iluzi). Přichází sexuální revoluce, ale i studentské a dělnické nepokoje, vyostřují se střety mezi pravicí a levicí…...

Poutave cteni

• , zakoupeno v Dobré knihy

• zajímavý příběh, hezky se čte, pohodové čtení na dovolenou
  • , zakoupeno v Luxor.cz

Stejně jako první část tetralogie se čte jedním dechem a už se těším na další díl.