Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž - Romain Puértolas

Garantovaný nákup z Dobré knihy

Skladem • 1 varianta94 Kč87 % • 279 786 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta55 Kč98 % • 59 040 recenzíShop roku 2023 - FinalistaDalší informace
Skladem • 1 varianta63 Kč88 % • 6 137 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta54 Kč87 % • 877 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta85 Kč97 % • 520 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta99 Kč2 419 neověřených recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta48 Kč97 % • 56 145 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta45 Kč96 % • 39 799 recenzíShop roku 2023 - FinalistaDalší informace
Skladem • 1 varianta69 Kč82 % • 5 292 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • 1 varianta39 Kč95 % • 11 779 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta29 Kč94 % • 44 933 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • 1 varianta69 Kč98 % • 26 565 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace
Skladem • 1 varianta72 Kč100 % • 429 recenzíDalší informace
Info v obchodu49 Kč98 % • 33 598 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma96 % • 64 931 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace

Autor

Rybka Publishers
Počet stran
Rok vydání
2015

Ve své nové knize věhlasný francouzský romanopisec, jehož romány si podmaňují srdce čtenářů na celém světě, líčí neuvěřitelný, fantaskní, hravý, ale především lidsky hluboký příběh matky, která se z lásky naučila létat – příběh, který nás učí, že nic, absolutně nic, není nemožné.

Láskou, vtipem a nespoutanou fantazií překypující román vypráví o jedné neobyčejné mladé dámě jménem Providencie Nebeská, pařížské pošťačce s neobyčejně velkým srdcem, které bije pro Zaheru, marockou holčičku, v jejíchž plicích sídlí dusivý mrak cystické fibrózy. Osud je svedl dohromady při prázdninové cestě do Marrákeše, kdy se Providencie rozhodla stát Zaheřinou adoptivní maminkou. Konečně jsou všechny úřední formality vyřízeny a Zahera netrpělivě čeká, až se pro ni její nová maminka vrátí a odveze si ji s sebou do Paříže. Zbývá už jen nasednout do letadla. Na scéně se ovšem objevuje další mrak – mrak sopečného popela, který vychrlil jeden islandský vulkán a jenž zcela ochromí evropskou leteckou dopravu, a novopečené mamince tak zkříží plány. Providencie, uvězněná na letišti Orly, je bezradná: času je málo a ona chce splnit to, co vážně nemocné Zaheře slíbila. Zdá se, že zbývá jediná možnost: naučit se létat… „Svět je jako batole, které se chce naučit létat, ačkoli ještě neumí chodit,“ říká autor. Takže sněme, létejme, sněme o tom, že létáme. Čtěme.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 varianta63 Kč88 % • 6 137 recenzíDalší informace

• nelogické
    • prvoplánové
    • nedoporučuji zakoupit
    • vyhozené peníze

Tato kniha mě zaujala svým neobvyklým názvem, měla jsem dojem ,že bych se u ní mohla pobavit.
    Kniha pojednává o slečně jménem Providence, která je pošťákem( to se tam hodně rozmazává, zda pošťák či pošťačka... připadá mi to zbytečné) a adoptuje si holčičku z Maroka, chystá se pro ni jet, zrovna v době, kdy došlo k výbuchu sopky na Islandu a všechny lety jsou zrušeny.
    To by samo o sobě nebyla taková katastrofa, kdyby africká holčička Zahera netrpěla cystickou fibrózou a neumírala... každá vteřina, kterou Providence ztrácela mohla znamenat, že už se nesetkají.
    No tak se milá drahá providence NAUČILA LÉTAT !!! pomocí mnichů ze sekty kudlanek pletacích(uff!!), kteří pletli oblečení ze sýra(ach bože proč!!!?).( Ano nekecám, fakt to tam bylo)
    No a nakonec se to povedlo(hurá úžasné!) naučila se létat a vydala se na letiště, aby ji povolili vzlétnout! (!!!!!!! Tak a dost!!)
    Tam jsem se čtením skončila, to už bylo na mě moc. :)

Zpočátku jsem z knížky měla dobrý pocit, lehce se četla a nebylo to nic náročného na přemýšlení, recenze na přebalu knihy vynášela dílko až do nebes( jak jinak, potřebují aby se prodala, že...)
    Pak se začaly objevovat jednoduché a prvoplánové vtipy, které v podstatě neměly žádný podklad a smysl v příběhu.Také dějové nesrovnalosti a věci, které mi připadaly přitažené za vlasy a nebyly podložené dostatečnou logikou příběhu mě začínaly nudit až obtěžovat.
    Horko těžko jsem se dostala do prostředku knihy, kdy jsem začala uvažovat o tom, že ji neodčtu. Ještě jsem se chvíli pokoušela odpor překonat, ale nakonec to skončilo pro knihu fiaskem. přesto všechno jsem neodolala a nahlédla několik stránek napřed a zjistila jsem, že jsem udělala dobře. Ani konec vše nevylepšil. Celkově bych řekla: příběh "deux es machina (bůh ze stoje) hadr" .
    PS.: Nečekejte něco ve smyslu Paasiliny... to se nedá vůbec srovnat.
    Když to shrnu: Doporučuji půjčit z knihovny, pokud by vás zaujala, ale zakoupit nee, podle mě by to byly vyhozené peníze!