Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů

Specifikace Husitská epopej V (1450 - 1460) - Vlastimil Vondruška

Popis produktu

Sedmidílná sága Husitská epopej se zabývá událostmi kontroverzní doby českých dějin: bojů mezi husity a katolíky, chudých proti bohatým, prostých proti vzdělaným, Čechů proti Němcům. Husitská doba byla velmi složité období, všichni se dopouštěli bezpráví, i když oba znepřátelené tábory měly svoji pravdu. Husitská epopej popisuje tuto dobu objektivně, nedává za pravdu ani jedné straně.

Pátý díl se odehrává ve zlomovém období bojů mezi katolíky a kališníky, kdy se vlády nad Českým královstvím ujímá Ladislav Pohrobek. Katolíci se snaží obrátit uspořádání země do doby před nástupem husitů, proti nim stojí kališníci, vedení mladým Jiřím z Poděbrad.

Boje vrcholí, když Ladislav Pohrobek předčasně umírá. Začne boj o český trůn, který nakonec po komplikovaném vyjednávání získá Jiří z Poděbrad.

Stejně jako mocenský boj o České království vrcholí i soupeření mezi příslušníky rozvětvené rodiny Prokopů. První generace postupně odchází ze světa a boje se ujímají jejich děti, rozděleni vírou a dědictvím.

Recenze Husitská epopej V (1450 - 1460) - Vlastimil Vondruška (30)

Parametry produktu

Souhrn

Zařazení Beletrie
Autor Vlastimil Vondruška opravit
Žánr beletrie opravit
Nakladatelství Moba opravit
Počet stran 640 opravit
Rok vydání 2017 opravit
Výrobce MOBA opravit

Rozšířené údaje

Jazyk ? české opravit
ISBN 978-80-243-7472-7 opravit
Vazba ? vázaná opravit
Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Kontaktujte nás!

Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost.
Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.