Jak se fotografuje jídlo - Alena Hrbková

Garantovaný nákup z Dobré knihy

Skladem • 1 varianta94 Kč88 % • 279 233 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta55 Kč98 % • 58 953 recenzíShop roku 2022 - FinalistaDalší informace
Skladem • 1 varianta69 Kč92 % • 511 320 recenzíDalší informace

Váha
916 gramů
Vazba
Pevná bez přebalu matná

Přední profesionální fotografka jídla Alena Hrbková přináší první českou knihu o této disciplíně. Kniha je vytvořena pro všechny, kdo se zajímají o fotografování jídla, ať už v domácím využití (rodinné kuchařky, blogy) nebo i na cestě k profesionálním kvalitám. Najdete zde vše potřebné, od technického vybavení a všech praktických kroků až po vytváření atmosféry. Dokonale návodný manuál a umělecký zážitek v jednom!

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• , zakoupeno v Alza.cz

Přehledná, chytrá.

• studuji ho

• je vhodná pro začátečníky, kteří už někdy drželi v ruce zrcadlovku
    • dobře vysvětluje základy focení
  • Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

super

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

výborná kniha pro ty, co rádi vaří a své výrobky rádi fotí, hodně názorných ukázek

• , Testováno s Testuj.to

• text je podán velmi srozumitelně
    • praktické rady nejen pro focení jídla
    • přehlednost a pěkná grafika
    • -

Kniha je moc pěkně zpracovaná, a to jak graficky (co taky jiného čekat od fotografky :) že?), tak obsahově (spousta praktických tipů). Přestože je to spíše odborná literatura, začetla jsem se do ní velmi snadno a měla jsem problém se odtrhnout, jak dobře je napsaná. Text je naprosto srozumitelný i pro "laiky s lepším foťákem" jako jsem já. Rady mi pomohly nejen při focení jídla, ale pochopila jsem díky nim i různé nastavení svojí bezzrcadlovky, do čehož se mi po pravdě po její koupi vůbec nechtělo kvůli složitosti. S knížkou, kde je všechno vysvětleno opravdu lidsky a podrobně, jsem se experimentování se světlem, clonou, citlivostí apod. přestala bát a už si jen hraju a užívám focení. Autorce patří dík a klobouk dolů!

• krásné barevné provedení
    • srozumitelně a jasně popsané postupy
    • prostor pro vlastní poznámky
    • výborné fotografie
    • velmi vhodná pro laiky a lidi s menšími zkušenostmi s focením
    • ---

Při čtení téhle knihy má člověk neustále hlad, fotografie v ní přímo svádí k zakousnutí. Kniha se mi četla s radostí, je přehledně členěná. Trochu jsem se bála zejména první technické části, ale je srozumitelně napsaná i pro laiky. Autorka vše, co popisuje, názorně ukazuje na fotografiích, a zbytečně neplýtvá slovy, vše líčí jasně a přehledně shrnuje závěry. Zaujalo mě i několik receptů, které v knize jsou - ty jsou zde ovšem spíše pro dokreslení tématu. Podle návodu v knize jsem si na vejcích vyzkoušela white balance, tedy "barevnou teplotu fotky", a zjistila jsem, že i malý kompakt může nabídnout širokou škálu rozlišení a hry se světlem. Stačí jen, když se člověk nespoléhá pouze na automatiku a pohraje si s nastavením. Věřím, že hodně rad z této knihy se dá vztáhnout nejen na focení jídla a těším se, že si postupně osvojím i další zde popsané postupy. Nejsem si jistá, kolik toho tato kniha nabízí pro pokročilejší fotografy, ale pro začátečníky a mírně pokročilé je dobrou volbou.

• fotografie
    • žádné nejsou

Kniha Jak se fotografuje jídlo je nad očekávání nádherná a ještě před čtením jsem měla radost jen z prostého listování jejími stránkami, nádhernými fotografiemi podle posledních trendů. Nelze opomenout ani nemálo receptů.

• krásná kniha
    • dokonalé fotografie
    • inspirativní
    • inovativní

Knížka Jak se fotografuje jídlo na první pohled působí krásným dojmem. Obsahuje spoustu užitečných rad, jak vyfotit různé druhy jídla. Na co si dát pozor a co zvýraznit, co nedělat. Mohla jsem si zde prohlédnout dokonalé fotografie a také jsem získala mnoho inspirace na servírování, ze kterého jsem naprosto nadšená! Autorka si z knihou opravdu vyhrála a pro mě je dokonalá v každém detailu. Je to dokonalý návod, jak si vytvořit vlastní kuchařku nebo kalendář s recepty a tento pak věnovat své rodině apod. Škoda jen, že mi Česká pošta při převozu knihu poškodila a tak mám poničený obal (vazbu) knihy.

• , Testováno s Testuj.to

• v každé kapitole prostor na vlastní poznámky a postřehy
    • recepty na některá vyfocená jídla
    • záložka
    • pevná vazba, která se nezavírá při
    • obálka knihy je hodně náchylná na otisky

I když nejsem na poli focení úplný začátečník, oceňuji, že mi kniha poskytla mnoho informací na toto specifické téma - focení jídla, které samozřejmě užijete i při focení čehokoli jiného. Knížka A. Hrbkové inspiruje a dává "best off" techniky focení s pořádnou dávkou návodů. Krok za krokem vysvětlí v tematických kapitolách vše zásadní od základů až po vychytávky se surovinami. V každém z nich najdete také "jak to dělám já" - kde jsou konkrétní návody, či dokonce nastavení fotoaparátu pro docílení konkrétního výsledku. Stejně tak tip "Tohle si zapamatujte", který vám shrne to nej na dané téma. Nečekejte žádná slohová cvičení a dlouhé texty. Je super, že stručně s minimem odborných termínů zjistíte co a jak a hned vedle se podíváte o čem je řeč na fotografiích. Parádní je právě množství fotek s podrobnými popisy, jak technickými, tak s postupem, jak fotky docílit. Co mne nadchlo je, prostor na vlastní poznámky v každé kapitole - i když je kniha tak hezká, že je mi líto do ní psát.