Jméno větru 1. a 2.díl - Patrick Rothfuss

883 gramů
Vazba
vázaná

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

Tuto knihu jsem si vybral na základě doporučení přátel a ostatních bloggerů a mohu říci, že jsem s knihou více než spokojen - k tomu se váže stejně tak i obálka, která je jednoduše nádherná. Nejen, že jsem si ji mohl pořídit za opravdu krásnou cenu, ale stejně tak mi za cenu "jedné knihy" přišly hned "dvě", tudíž si nemohu na nic stěžovat. Patrick Rothfuss vytvořil nádherný fantasy příběh plný nebezpečí, dobrodružství a stejně tak neočekávaných zvratů. Jednoduše kvalitní fantasy, kterou by si měl přečíst každý, kdo miluje tento žánr. :)

Autor
Váha
883 gramů
Vazba
vázaná

Jmenuji se Kvothe. Unášel jsem spícím mohylovým králům ukradené princezny. Spálil jsem město Trebon. Strávil jsem noc s Felurian a odešel živý a při smyslech. Byl jsem vyloučen z Univerzity ve věku mladším, než na ni lidé obvykle vstupují. Mluvil jsem s bohy, miloval ženy a skládal písně, při kterých minstrelové vzlykali. Možná jste o mně slyšeli. Tak začíná Kvothův příběh - od jeho dětství strávené ve skupině potulných herců, přes léta prožitá jako polodivoký sirotek na ulicích zločinem prolezlého města až po drzý a nepřehlédnutelný vstup do obtížného a nebezpečného studia magie na slavné Univerzitě. Na samém počátku Kvotha potkáváme již jako zkušeného mága, zručného zloděje, suverénního muzikanta a neblaze proslulého vraha. Ale ve Jménu větru se toho o něm skrývá mnohem víc, vždyť jde o pravdivé zobrazení událostí skrývajících se za legendou o Kvothovi Královrahovi. Odkazy Recenze (fantasyknihy.eu)

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ