Kolowratové - Pavel Juřík

Do 3 dnů • 1 varianta94 Kč88 % • 280 146 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta79 Kč83 % • 1 292 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta79 Kč100 % • 481 recenzíDalší informace
Do obchodu
Skladem • 1 varianta45 Kč97 % • 39 884 recenzíShop roku 2023 - FinalistaDalší informace
Skladem • 1 varianta69 Kč98 % • 26 598 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma2 419 neověřených recenzíDalší informace

Počet stran
Rok vydání
2016

Popis produktu

Monografie o jednom z nejstarších českých šlechtických rodů je určena pro širokou veřejnost, která se zajímá o historii šlechty, historii jako takovou i o dějiny hradů a zámků. Z rodu Kolowratů pocházely desítky významných osobností, které se zapsaly do českých i středoevropských dějin. Patří mezi ně např. Hanuš II. Libštejnský z Kolowrat, voják a později duchovní, který vyhlásil roku 1469 papežskou klatbu nad králem Jiřím z Poděbrad, významný politik jagellonského období Albrecht II. Libštejnský z Kolowrat nebo císařský vyslanec František Karel I. Z větve Krakowských z Kolowrat pochází např. velký vlastenec19. století hrabě Hanuš či známý filmař, aviatik a motorista hrabě Saša. Odkaz štědrých dárců z rodu Kolowratů nalezneme např. v Národním muzeu nebo Národní galerii. Kolowratská sbírka obrazů patří mezi nejcennější u nás. S Kolowraty jsou spojeny hrady Krakovec, Libštejn, Krašov nebo překvapivě i Karlštejn, ale také zámky Rychnov nad Kněžnou, Velké Dvorce, Sloup nebo Nový Hrad u Jimlína a několik paláců v Praze.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Hodnocení produktu

• doporučuji
  • , zakoupeno v Martinus

• zájem o dějiny
    • nestačil jsem přečíst

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• přehlednost, nové informace, fotografie ap.
    • v některých částech příliš encyklopedické

Kniha je výsledkem mravenčí práce, je velmi uspořádaná, přehledná, nicméně údajů (jmen) je tam velmi mnoho a někdy jsem se v nich ztrácel a musel se vracet zpátky, abych si připomněl některé souvislosti - ale to není výčitka, jinak takto podrobnou informaci asi nelze sestavit. Příště budu vědět, s jakými postupy mám u autora počítat. Velmi se mi líbí doprovodné fotografie, ilustrace apod.
    Kniha je však ve svém celku skutečně zajímavá, nabízí pohledy na mně neznámé historické souvislosti a nabízí poznání historicky velmi výrazných osobností starého a významného českého rodu. Milovníkům historie knihu rozhodně doporučuji.