Kompletní průvodce půstem - Jason Fung, Jimmy Moore

Garantovaný nákup z Dobré knihy
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (26)

Skladem • 1 varianta94 Kč87 % • 279 723 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaDárekZdarma98 % • 59 029 recenzíShop roku 2022 - FinalistaDalší informace
Skladem • 1 varianta69 Kč82 % • 5 292 recenzíDalší informace

Vazba
brožovaná bez přebalu

Recenze

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• srozumitelný a logický výklad půstu i v historických souvislostech, odborně vyložená otázka dopadu půstu na zdraví, podložená konkrétními vědeckými výsledky na pacientech a vše názorně graficky zobrazeno
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Předčila vše, co jsem dosud o půstech četl.

Žádnou jsem nenašel.

726 gramů
Vazba
brožovaná bez přebalu

Popis produktu

Po celé dlouhé dějiny se lidé postili. Ať z kulturních a náboženských důvodů, nebo jen kvůli neúspěšnému lovu, občasné hladovění bylo tisíce let přirozenou součástí života – až do nedávna. Naše těla se evolučně nezměnila, ale hlad už nemáme nikdy: každý den snídáme, svačíme, obědváme, zase svačíme, večeříme... Má současná epidemie obezity a dalších civilizačních chorob kořeny v této radikální stravovací změně? Přibývá vědeckých důkazů, že ano.

Lékař Jason Fung proto vyzkoušel s více než tisícovkou pacientů různé postní režimy a dosáhl přitom skvělých výsledků. V knize vysvětluje, jak můžeme využít půstu v boji s nadváhou. S pomocí vědeckých studií také dokazuje, že půst zpomaluje stárnutí, má potenciál pro léčbu cukrovky 2. typu, vysokého krevního tlaku nebo metabolického syndromu a efektivně pomáhá tam, kde selhávají jiné postupy.

V knize se mimo jiné dozvíte:

Komu půst může pomoci a proč je účinnější metodou hubnutí než tradiční nízkokalorické diety.

Proč vás půst připraví o tuk, ale nikoliv o svalovou hmotu. Proč je dodržování půstu vlastně jednodušší než klasické diety a jak pracovat s pocitem hladu. J aké jsou druhy půstů a že si můžete zvolit postní režim na míru.

Že i několikahodinové vynechání jídla může sloužit jako účinný půst.

Jaké (překvapivě chutné!) zdroje výživy si můžete při půstu dopřát.

Jak půst správně přerušit a kdo by ho vůbec neměl držet.

Tak co kdybyste zkusili jít proti proudu, alesponˇ chvíli nejedli a pocˇkali, co to s vámi udeˇlá?

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Hodnocení produktu

3 ×
4 ×
2 ×

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Předčila vše, co jsem dosud o půstech četl.

Žádnou jsem nenašel.

• v některých bodech až moc extrémní
  • Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Napsáno čtivou formou

nové informace

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Zatím jsem na začatku knihy ale zatím super
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Jak píše Zorka neustálé omílání informací o tom, že půst je lék a uzdraví nás ze všeho mi začalo brzy lézt na nervy. Stejně jako rada - pokud máš hlad, napij se. Ano, vím, že se říká, že hlad je převlečená žízeň, ale velké množství tekutin ledvinám také škodí. Já držím 16/8 už asi měsíc, někdy je to lepší někdy horší, s tím, že bych chtěla postupně zkoušet denní půst. Potřebovala jsem, protože na internetu toho moc není, aby mi někdo "poradil", jak se zachovat když - se mi začíná dělat blbě, jsem malátná, mám zácpu/průjem apod. Na tohle je v knize jediné řešení - napít se, protože to není hlady, ale žízní. I když uznávám, že pak je tam jedna malá poznámka, že můžu sníst pár ořechů. Jo, a taky mi dostala rada, že pokud chci držet půst, tak bych neměla vařit. Jsem zvědavá, jak by mi to doma prošlo. Miláčku, sorry, ale dneska "půstujeme".... Takže z knihy nejsem nijak zvlášť nadšená, prakticky půlku jsem jen tak přeskákala a půlka informací mně v knize vůbec nezajímala. Knihu prodám a zkusím si koupit jinou.

Chybí tam stránky.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Poměrně srozumitelně popsáno, jak půsty fungují, jaký mají vliv na zdraví a na hubnutí. Dobře vysvětleny jednotlivé druhy půstu, aby si člověk mohl vyzkoušet různé varianty a našel si ten „svuj”. Já jsem s knihou spokojena, určitě je přínosná.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Prozatím jsem neměla moc času řádně prostudovat knihu.