LEDA spol. s r. o. Velký Gatsby

Leda
Počet stran
Rok vydání
2015

Vrcholné dílo z dob největšího flámu v dějinách USA, který Francis Scott Fitzgerald označil za „jazzový věk“ a sám do něj vydatně přispěl mnoha soukromými improvizacemi a pocity „ztracené generace“, přináší milostný příběh z lepší společnosti. Selfmademan Jay Gatz řečený Velký Gatsby i krasavice Daisy Buchananová pronikli v éře prohibice do těchto sfér každý po svém a tak se vyrovnávají i s novým životním stylem a břemenem americké „nevinnosti“. Nesoulad v jejich představách je leitmotivem románu, jenž přezkoumává romantický ideál mámivého „zeleného světla“ – oné „šílené, vzrušující budoucnosti, která před námi rok za rokem ustupuje“ – a posléze ho nemilosrdně obětuje na oltář mýtu o věčné lásce. Fitzgeraldovo působivé zpracování meziválečné podoby amerického snu přinášíme v novém, moderním překladu.

• Levné

Dárek pod stromeček

• Doporučuji.
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Viděla jsem film, ale kniha je rozhodně lepší.
    • Velice rychlé dodání. Kniha byla do týdne doma.

• Pevná vazba, kvalitní papír
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Je to velice krásný příběh, zamilovala jsem se do filmu,tak jsem si řekla,že si přečtu i knížku a tu jsem si zamilovala taky. Nelituji koupení této knížky.

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

znám ten příběh asi 20 let předtím, než jste vznikli, co na to mám říci? Dobré.

• , zakoupeno v Martinus

Skvělý překlad

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Děj rychle plyne. Člověk dočte ani neví jak. Moc se mi líbí styl psaní autora.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• moc dobrá kniha, super příběh

film byl super, kniha taky