Pokladnice Dharmy. Kurz tibetské buddhistické meditace - Geše Rabten - Nadace Rabten

Garantovaný nákup z U Džoudyho

545 gramů
Vazba
brožovaná

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Začal jsem číst a asi po třiceti stránkách jsem tuhle knížku zatím nedal. Ještě nejspíš nebudu na dostatečném stupni duchovního vývoje... :-( Zkusím ji zase po čase.

• , zakoupeno v Kosmas.cz

Splnila kniha mé očekávání , doporučuji ostatním.

• velmi dobrá kniha pro každého, kdo se chce o budhismu dovědět co nejvíce

Váha
545 gramů
Vazba
brožovaná

S Pokladnicí Dharmy bereme do rukou dnes již klasické dílo novodobé buddhistické literatury a skutečný klenot, který by žádný čtenář s vážným zájmem o cestu nejen tibetského buddhismu neměl přehlédnout. Kniha obsahuje esenci veškerých Buddhových Učení a jádro celé cesty. Jeden z nejvýznamnějších mistrů buddhistické meditace naší doby, ctihodný Geše Rabten Rinpoče, se při výkladu této cesty opírá o své vlastní zkušenosti a jasným a praktickým způsobem zpřístupňuje čtenáři buddhistické smýšlení a cvičení.

Geše Rabten Rinpoče, který se narodil v roce 1920 v Tibetu, byl plně kvalifikovaným mistrem meditace, jedním z bývalých filozofických asistentů Jeho Svatosti Dalajlamy a autorem mnoha důležitých knih o Dharmě. Byl také zakladatelem několika věhlasných center studií tibetského buddhismu v Evropě, např. Rabten Čoelingu ve Švýcarsku, Taši Rabtenu v Rakousku, Ghe Phel Lingu v Itálii a Tibetského centra v Hamburgu. Kniha „Pokladnice Dharmy“ nám ukazuje, že Buddhova Učení opravdu jsou vzácný a nesmírně cenný poklad, který – jestliže člověk dokáže rozpoznat jeho hodnotu a umí ho obratně používat – nejen naplňuje dočasné potřeby, ale stává se příčinou dosažení trvalého štěstí.

Jestliže v kontinuu naší mysli silně převládají faktory jako nevědomost, egoismus, chtivost, nenávist, pýcha, žárlivost apod., namísto míru a štěstí budou následkem těchto stavů mysli nekonečné problémy a utrpení, pro nás i pro ostatní. Pokud jsou naopak v naší mysli silně a pevně přítomny vlastnosti jako malé tužby, umění být spokojeni, altruismus, trpělivost, láska, soucit, moudrost apod., pak se dokonce i negativní podmínky promění v příznivé faktory. Vady v mysli, bez ohledu na to, jak velké a silné nám mohou připadat, nejsou v přirozenosti mysli samotné, a lze je proto úplně vymýtit, a bez ohledu na to, jak slabé mohou pozitivní kvality mysli být, s pomocí adekvátních metod je lze nekonečně rozvíjet.

Bezchybné metody umožňující dosažení obou cílů jsou esencí učení Osvíceného a obsahem této knihy.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• , zakoupeno v Kosmas.cz

Splnila kniha mé očekávání , doporučuji ostatním.

• velmi dobrá kniha pro každého, kdo se chce o budhismu dovědět co nejvíce

poprve vydáno v češtině