radosti: Jak být trvale štastný v dnešním promenlivém svete - Jeho Svatost Dalajlama, Tutu Desmond

Garantovaný nákup z Knihkupec.com

Počet stran
Rok vydání
2017

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Nádherná kniha plná zajímavých věcí o životě Tutua a Dalajlámy. Stojí za to ji přečíst

Knihu budu teprve číst.

Jota
Počet stran
Rok vydání
2017

Jak být šťastný v dnešním proměnlivém světě. „Pokud sám sebe vnímáte jako obyčejného člověka, jednoho ze sedmi miliard, není důvod mít pocit, že byste se měl chovat, jako byste byl někdo výjimečný. Ať už jsem s královnou nebo králem, prezidentem, premiérem či žebrákem, vždy mám na paměti, že jsme všichni stejní.“

Svět kolem nás se rychle proměňuje, jsme svědky tragédií celosvětového významu, katastrof, (nejen) osobních neštěstí, nemocí, smrti – lze vůbec v takovém světě, v takové době prožívat radostný život a nenechat strasti, aby nás pohltily? Ano, lze pracovat na tom, abychom i v tom špatném uměli najít něco, co nás posouvá dál. Lze cvičit náš přístup k sobě samým a k ostatním kolem nás. Kniha radosti zprostředkovává dlouholeté zkušenosti dvou neuvěřitelných mužů, kteří navzdory nepředstavitelně těžkým životním zkouškám zůstávají veselými, nezbednými, soucitnými, odpouštějícími a neztrácejí víru ve všechny lidské bytosti.

Douglas Abrams mistrně propojil životní příběhy dvou blízkých přátel – Jeho Svatosti dalajlámy a arcibiskupa Desmonda Tutua, jejich odpovědi na otázky týkající se překážek na cestě k radosti, pokory, humoru, odpuštění, vděčnosti, soucitu, velkorysosti a mnoha dalšího s vědeckými poznatky, které se probíranou tematikou zabývají. Kniha provází čtenáře cestou od zaměření na já, mně, moje k zaměření na my, nám, naše. Ukazuje nám, jak se poučit z utrpení (ať už vlastního nebo utrpení kolem nás), popřípadě jak si uvědomit, že jsme součástí velkého společenství a že v ničem, co prožíváme, nikdy nejsme a nebudeme sami. Nikdo z nás nedokáže uniknout utrpení. To však neznamená, že nemůžeme prožívat radost. Netrapme se kvůli věcem, které nedokážeme změnit. „Pokud s tím lze něco udělat, jaký je důvod ke sklíčenosti? Pokud se nic dělat nedá, k čemu je být sklíčený?“

Nechte se pohltit moudrostí dvou „veselých kop“, které se umějí zasmát samy sobě, udělat si legraci ze svého velkého nosu nebo ze špatné angličtiny a které vám jakoby mimoděk otevřou oči, rozesmějí vás i rozpláčou.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 varianta59 Kč98 % • 3 005 recenzíDalší informace

Knihu budu teprve číst.

Není co dodat, kniha je vynikající

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 varianta59 Kč98 % • 3 005 recenzíDalší informace
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

zajímá kniha,doporučuji každému čtenáři.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Perfektní, velmi pozitivní kniha.
    Opravdu jsem si s ní udělala velkou radost.

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

Hezké a zajímavé čtení.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Milé čtení, které nahlíží na život pohledem buddhisty a křesťana. Knížka je plná moudra, pohody a budu se k ní ráda opakovaně vracet.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

nevzpomínám si že bych tuto zakoupila

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

Dobré čtení.

• , zakoupeno v pipkin cz

Co říct, kdo se zajímá o podobnou tématiku (štěstí, osobní rozvoj, být lepším, spokojenějším...), určitě by neměl knihu minout, mě se osobně dost líbila, je v ní spousta moudra a zkušeností. Člověk se opravdu dokáže zamyslet a přemýšlet o tématu co je psáno. Kniha se mi četla obtížněji, právě proto, že je v ní hlubší smysl a člověk potřebuje čas to zpracovat. :)