Recepty nitrianskych starých mám - Anzelma Hlôšková, Milan Hlôška

Vazba
Brožovaná bez přebalu lesklá

Musela jsem znovu objednat pro další členy rodiny

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Jaksi jsem si neuvědomila že už také věkem patřím ke "starým mamam", takže většinu uváděných receptu znám. Ale povídání, které je provází, je zajímavé-zvyky a obyčeje daně oblasti.

• , zakoupeno v Martinus

ISBN
978-80-971328-5-9
Vazba
Brožovaná bez přebalu lesklá

Recepty nitrianskych starých mám je kniha, ktorú si obľúbia všetky gazdinky. Prináša množstvo osvedčených receptov na prípravu mäsa, chutných polievok či tradičných múčnikov.

Jedlá, ktoré varili už naše staré mamy, sú chutné, jednoducho sa pripravujú a nesú v sebe odkaz o tom, ako sa kedysi žilo. V knihe okrem receptov nájdete aj zoznam liečivých byliniek a korenín, ktoré si určite nájdu svoje miesto aj vo vašej kuchyni.

Príprava jedál sa spája so spôsobom života a kniha vám povie viac o tom, ako varili naše staré a prastaré mamy, kedy boli aké suroviny dostupné a čo sa jedlo počas roka.

Zaujme vás, ako kedysi dokázali gazdinky využiť v kuchyni všetko, čo im príroda ponúkla. Kniha vás však okrem receptov poteší aj príbehmi, tradíciami a dobovými fotografiami, ktoré vám pripomenú staré časy a vyrozprávajú vám viac zo života našich starých mám.

Prajeme Vám dobrú chuť a príjemný zážitok pri odhaľovaní tradícií nášho kraja.

Musela jsem znovu objednat pro další členy rodiny

• , zakoupeno v Martinus