Rozpůlený dům - Alice Horáčková

Příběh sudetské rodiny. Román o svobodomyslných ženách a pytlácích, kšeftmanech s textilem a spiritistech se odehrává v sudetské vesnici první poloviny 20. století. Češi a...
Garantovaný nákup z Dobré knihy

Skladem • 1 varianta94 Kč87 % • 280 146 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta69 Kč92 % • 511 929 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace
Skladem • 1 varianta69 Kč81 % • 5 295 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta59 Kč95 % • 246 429 recenzíShop roku 2023 - VítězUdržitelný e-shopDalší informace
Skladem • 1 varianta72 Kč100 % • 430 recenzíDalší informace
Do 3 dnů • 1 varianta54 Kč88 % • 879 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta59 Kč98 % • 3 005 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta59 Kč92 % • 18 995 recenzíDalší informace
Skladem • 1 varianta45 Kč99 % • 11 724 recenzíDalší informace
Skladem • 1 variantaZdarma97 % • 65 144 recenzíShop roku 2023 - VítězDalší informace
Skladem • 1 varianta45 Kč97 % • 39 884 recenzíShop roku 2023 - FinalistaDalší informace
Skladem • 1 varianta59 Kč90 % • 650 recenzíDalší informace

Počet stran
Rok vydání
2022

• , zakoupeno v Dobré knihy

• Přečetl jsem jedním dechem a moc se mi to líbilo.
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Překvapivě nestranný pohled na události od první po druhou světovou válku v českém pohraničí.
    • Historická spletitost česko-německých vztahů.
    • Čtivě napsáno, lehce se čte.
    • Kniha je pečlivě koncipována, dobové fotografie, krásná vazba.
    • Autorka částečně vychází z příběhu vlastní rodiny, jejíž kořeny jsou položeny v obou národnostech.
    • Chybí mi pokračování :-)
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Kniha je napsaná hezkou čestinou a zabývá se dobou, která není širší veřejnosti tolik známá. Benecko a jeho okolí je moje srdcová záležitost a jsem moc ráda, že díky této knize vím zas mnoho nového. Gratuluji autorce.

Autor
Počet stran
Rok vydání
2022

Příběh sudetské rodiny.

Román o svobodomyslných ženách a pytlácích, kšeftmanech s textilem a spiritistech se odehrává v sudetské vesnici první poloviny 20. století. Češi a Němci tu žijí ve smíšených manželstvích, ale taky se handrkují o to, k jaké národnosti se kdo přihlásí při sčítání lidu, kdo dřív vystaví novou školu a kdo komu zamordoval psa jménem Masaryk.

Je to příběh o tajných láskách, útěcích, křivdách, změnách jmen i příjmení a žabomyších válkách, které nakonec stály životy.

Autorka splétá velký „famílienromán“ z rodinných příběhů, vzpomínek i archivních záznamů, střídá mužské a ženské hlasy a fantazii s citacemi. K románu ji inspirovala vlastní rozpůlená rodina: po roce 1945 byla část jejích příbuzných odsunuta a část zůstala. Jeden z jejích předků se dokonce stal arizátorem židovské fabriky a přítelem Reinharda Heydricha

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 varianta69 Kč99 % • 2 416 recenzíDalší informace

• , zakoupeno v Dobré knihy

• Přečetl jsem jedním dechem a moc se mi to líbilo.
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Historická spletitost česko-německých vztahů.
    • Čtivě napsáno, lehce se čte.
    • Kniha je pečlivě koncipována, dobové fotografie, krásná vazba.
    • Chybí mi pokračování :-)
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 varianta69 Kč99 % • 2 416 recenzíDalší informace
  • , zakoupeno v Luxor.cz

• Kniha koupena jako dárek, ale samá chvála, čtivé, hezké
  • , zakoupeno v Kosmas.cz

• Knihu jsem koupila jako dárek, měla jsem ji vypůjčenou z knihovny a zaujala mě tématem, stylem i jazykem.
    • neshledala jsem žádnou nevýhodu.
  • , zakoupeno v Booktook.cz

• To je něco nádherného, opravdového, obdivuji paní spisovatelku.
    • Žádnou nema
    • Od čtení této knihy se neutrhnete, nádherné poutavé čtení , které obohatí i znalosti z historie

Tuto knihu moooc doporučuji všem.
    Dlouho jsem neměla tak rychle přečtenou knihu, jako nyní.
    Paní spisovatelka si dala velkou práci se sbíráním podkladů. Má moji úctu.
    Skvělé, jak citlivě popisuje soužití lidí na horách, nejen otevřeně rodinu svoji. Hodně podobných rodin existovalo.

Rozhodla jsem se přečíst další knihy od této paní spisovatelky.
    Autentické fotografie v knize doplňují představu čtenářů.
    Za knihu moc děkuji.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Mám ráda takoý druh knih, navíc je z mého regionu.
  • , zakoupeno v Kanzelsberger

• super
  • , zakoupeno v Martinus

Knihu jsem si koupil i ze zvědavosti, jak autorka zvládla ponor do prostředí, které je mně důvěrně známé. Tak bych řekl, že s ohledem na to, jak je mladá, celkem dobře.

• , zakoupeno v pipkin cz

• seznámení s historií