Rytíř v rezavém brnění. O muži, který našel sebe sama - Robert Fischer

Kniha nebyla určena pro mě, nýbrž pro čtenáře naší knihovny, který ji ztratil

• , zakoupeno v Luxor.cz

skvela knizka, stoji za precteni, hodne si tim clovek uvedomi

• , zakoupeno v ABZ.cz

• velmi dobře čitelná pohádka pro dospělé i děti.
    • Pro dospělé poučná, pro děti poutavá

Váha
204 gramů
Vazba
Pevná bez přebalu matná

Mezinárodní bestseller Rytíř v rezavém brnění je jednou z těch „velkých malých knížek“ oslovujících všechny čtenáře, kteří pátrají po smyslu života, hledají sebe sama, své vlastní já a skutečnou vnitřní svobodu.

Příběh, známý milionům čtenářů ve více než dvaceti zemí světa, začíná v okamžiku, kdy si jeho hlavní hrdina, který se dosud považoval za ctnostného rytíře, jemuž nelze nic vytknout a jemuž nic neschází, uvědomí, že je uvězněný ve svém brnění, které mu brání v plnohodnotném životě, v komunikaci s nejbližšími i se sebou samým. V té chvíli se bezradný rytíř rozhodne vstoupit na cestu hledání svého pravého já, na svou osobní výpravu za sebepoznáním.

Přestože na své cestě narazí na mnoho zdánlivě nepřekonatelných překážek, na konci svého putování dospívá ke kýženému cíli: Stává se člověkem, který prohlédl, zbavil se klamných iluzí, vykonstruovaných představ a šalebných tužeb a našel autentickou svobodu.

Rytířovo putování odráží i naši životní zkušenost, plnou nadějí a zklamání, víry a rozčarování, smíchu i pláče. Vyzývá nás, abychom nelpěli na tom, co už víme, abychom se zvídavě otevřeli právě tomu, co ještě neznáme a čeho se možná bojíme. Jen tak rozšíříme hranice své mysli, zbavíme se vnitřních bariér, které nás omezují. Jen tak svlékneme své brnění, v němž jsme uvízli.

Rytířův příběh je příběhem každého z nás, každého, kdo se pídí po smyslu života a lásky. Prožijme spolu s ním dobrodružství vnitřní proměny.

Robert Fisher je autorem více než čtyř set rozhlasových pořadů a téměř tisícovky pořadů televizních. Se svým přítelem Arthurem Marxem napsal také řadu broadwayských her a filmových scénářů. Jeho nejznámější kniha Rytíř v rezavém brnění byla přeložena do více než dvaceti jazyků .

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

Kniha nebyla určena pro mě, nýbrž pro čtenáře naší knihovny, který ji ztratil

• , zakoupeno v Luxor.cz

skvela knizka, stoji za precteni, hodne si tim clovek uvedomi

• , zakoupeno v ABZ.cz

• velmi dobře čitelná pohádka pro dospělé i děti.
    • Pro dospělé poučná, pro děti poutavá

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Formou bajky podané velké životní pravdy. Hodně vzdáleně by se dal Rytíř přirovnat k Malému princovi.

Dá se přečíst hodně rychle, ale když je člověk přemýšlivý, může se zastavit na nějakou chvíli skoro na každé stránce.