Schwarzenberg Karel - Knížecí rozhovory

o.k

• skvělé

bezvadná kniha, přínosná

• , zakoupeno v Kniha.cz

Doporučuji všem čtenářům, kteří se chtějí bez předsudků seznámit s osobností a názory Karla Schwarzenberga. Přesně z tohoto důvodu jsem zakoupila knihu já a moje očekávání bylo splněno. "Knížecí rozhovory" jsou vedeny různými novináři z různých médií a dotýkají se širokého okruhu témat.
    K této knize se zřejmě budu často vracet.

Autor
ISBN
978-80-262-0162-5
Vazba
Pevná bez přebalu lesklá

Zatímco v knize Knížecí život představil Karel Hvížďala knížete Schwarzenberga v rozhovoru, který se odehrál převážně v roce 1989, Knížecí rozhovory mapují vývoj jeho osobnosti a politického působení v novém českém státě krok za krokem očima různých tazatelů.

Karel Hvížďala zůstává v pozadí jako editor, který rozhovory uspořádal a občas i přeložil. Poté, co se angažoval jako poradce prezidenta Václava Havla, stal se K. Schwarzenberg roku 2004 senátorem za koaliční strany US a DEU. 9. ledna 2007 byl jmenován ministrem zahraničních věcí ČR a v této funkci byl potvrzen také coby předseda strany TOP 09 v roce 2010. Za TOP 09 kandiduje do voleb na prezidenta ČR v roce 2013.

Karel Hvížďala je známý český novinář a esejista, v Portálu vyšla řada jeho knih (Restaurování slov, Knížecí život, Jacques Rupnik – Příliš brzy unavená demokracie, Interviewer – Rozhovor s M. Marešovou, Mardata – Vzpoury v žurnalistice).

• , zakoupeno v Luxor.cz

o.k

• skvělé

bezvadná kniha, přínosná

• , zakoupeno v Kniha.cz

K této knize se zřejmě budu často vracet.

jsem spokojená

• velmi dobré a poučné čtení, slušnost a pracovitost je základ spokojeného státu.
    • jen pro ty co si myslí, že za ně někdo vše udělá, gaunery,podvodníky a kriminálníky je to nepříjemné čtení.

Nádherná kniha, plná myšlenek o slušnosti a zdvořilosti, závan prvorepublikové mentality...

• , zakoupeno v Kosmas.cz

• vynikající

Kosmas jako nakladatelství znám dlouho a volba knih mě nikdy nezklamala

• , zakoupeno v Kosmas.cz

Volil jsem Karla, tedy mi tato kniha byla recht.