Šifra mistra Leonarda

Argo
Počet stran
Rok vydání
2012

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto…

klasika, kterou jsem neměl v knihovně

• velice dobré poutavé čtení

dobrý román

• , zakoupeno v pipkin cz

• Skvělá kniha
    • -

Doporučuji k přečtení

• , zakoupeno v knihy.cz

• Mám i další knihy od téhož autora a tato mi chyběla. Hned jsem ji začala číst

jsem spokojena s knihou i dodavatelem

• , zakoupeno v Luxor.cz

kniha byla dárek,budu číst až později,proto nehodnotím

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

perfektní

• , zakoupeno v Knihkupectví Papyrus

• Velice čtivé.

Doporučuji, velice čtivé.

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

Kniha moje očekávání splnila.

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

• velmi zajímavá tématika,
    • strhujícím způsobem napsaná kniha
    • román lze číst opakovaně, vždy najde čtenář něco nového.

Na základě zkušeností s filmem natočenými podle této knihy jsem měla zájem i o vlastní román.

• , zakoupeno v Dobré knihy

• +