Škola noci 1: Označená - Castová P. C., Castová Kristin

• , zakoupeno v Luxor.cz

• poutavý děj
    • postava hodně přemýšlí jinak, než mluví
    • rozmanité osobnosti postav
    • psáno spíš formou deníku, než příběhu (ich forma)
    • přehledný děj
    • líbil se mi děj
    • už zase upíři
    • v příběhu říkali, že slavní lidé jsou skoro všichni upíři, nevěřím
    • obal sklouzával

-Kniha je dobrá
    -není určena dětem (tak do patnácti let),protože jsou tam občas věci, co nejsou moc vhodné pro děti
    -kupovala bych ji dívkám, co mají rádi fantasy a nejsou to křesťanky nebo zatvrdlé správňačky
    -na začátku knihy už je rovnou označená a už je to fantasy, předtím není vysvětleno, jak normálně žije, čímž se hlavní postava vyhýbá lítosti ze strany čtenáře, ale na druhou stranu to neodpoutává čtenářovu pozornost
    -knihu mi doporučila spolužačka, která už ji četla
    -nejlepší je číst ji, když je nuda, pak vás to odpoutá od běžného života
    -cena je srovnatelná s kvalitou příběhu a počtem textu
    -pokud čekáte přímo love story, šla bych se ale radši porozhlédnout jinde

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

Pěkná kniha o mladých upírech, která rozvíjí celou ságu. Skvělý nápad je mít pro upíry školy a vždy se najde někdo vyvolený.
    Knihu jsem už přečetla před pár lety, přečetla jsem jí téměř jedním dechem. Půjčila jsem jí a už se mi nevrátila, tak si jí opět pořizuji do sbírky.
    Kdo si rád přečte o upírech, tomu knihu opravdu doporučuji.

Autor
Eromedia group
Počet stran
Rok vydání
2009

Predstavte si školu, v ktorej sa vyučovanie začína o ôsmej večer a končí o tretej ráno. Nazýva sa Škola noci a nachádza sa vo svete, kde sa v dôsledku zmien v DNA niektorí tínedžeri menia na upírov. Čas, kým sa táto superzmena zavŕši, musia stráviť v Škole noci, inak zomrú. No ani to im nezaručí, že ich organizmus superzmenu zvládne.

Šestnásťročná Zoey prichádza do internátnej školy v americkej Tulse. Dúfa, že si tu po hádkach s rodičmi a rozchode s priateľom nájde svoje miesto. Hoci v Škole noci natrafí na skvelých priateľov, predsa len nezapadne. Nie je totiž obyčajné upírske mláďa. Bohyňa noci Nyx ju obdarila zvláštnymi schopnosťami, ktoré jej dávajú moc, no i zodpovednosť. Ako každá tínedžerka rieši problémy s chlapcami, navyše však musí obhájiť svoje zásady a miesto zoči-voči nepriateľsky naladenej elitnej skupine študentov.

Označená je prvá časť napínavej série Škola noci, v ktorej sa napĺňajú slová bohyne Nyx: „Tma sa nerovná vždy zlu, tak ako svetlo neprináša vždy len dobro.“

• , zakoupeno v Luxor.cz

• poutavý děj
    • postava hodně přemýšlí jinak, než mluví
    • rozmanité osobnosti postav
    • psáno spíš formou deníku, než příběhu (ich forma)
    • přehledný děj

-nejlepší je číst ji, když je nuda, pak vás to odpoutá od běžného života
    -cena je srovnatelná s kvalitou příběhu a počtem textu
    -pokud čekáte přímo love story, šla bych se ale radši porozhlédnout jinde

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

Kdo si rád přečte o upírech, tomu knihu opravdu doporučuji.

• Propracování knihy
    • Jazyk, kterým Castová píše
    • Nevypočitatelný děj

I když kniha pro mě nemá žádné mínus, něco jí v dokonalosti přece jen brání...
    Každopádně je to velice povedená kniha (stejně tak i další díly). Upíry moc v lásce nemám, přece jen jsem si tuto knihu ale přečetla a vyplatilo se to. Příběh potěší hlavně pubertální dívky, které se nebojí tajemných záhad a trošku té akce.
    Jak jinak říct, kniha se mi moc líbila a určitě ji doporučuji.