Stručné odpovědi na velké otázky - Stephen Hawking

Počet stran
Rok vydání
2021

Popis produktu

Hawking ve své knize určené širokému okruhu čtenářů zkoumá řadu z největších záhad vesmíru, i potenciální problémy, kterým čelí nebo může čelit lidstvo na naší domovské planetě. Kniha je rozdělena do čtyř oddílů s názvy Proč jsme tady? Přežijeme? Zachrání nás technologie, anebo zničí? Jak zajistit, aby se nám dařilo dobře? a zvažuje se v ní desítka „velkých otázek“ – Existuje Bůh? Jak to všechno začalo? Co je uvnitř černé díry? Dokážeme předvídat budoucnost? Je možné cestovat v čase? Přežijeme na planetě Zemi? Existuje ve vesmíru inteligentní život? Měli bychom vesmír kolonizovat? Může nás umělá inteligence přechytračit? Jak utváříme budoucnost?

V textu autor rozebírá mnohé obtíže, které mohou lidstvo ohrozit –, například klimatická změna, jaderná válka, rozvoj umělé existence, genetické modifikace člověka či střetnutí Země s asteroidem a prosazuje názor, že důležitou úlohu při řešení problémů na planetě Zemi sehraje věda.

Hodnocení produktu

• zajímavá, poučná
    • chybí ilustrace

• Obsah poměr cena.
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Mr. Hawking je zárukou důležitývch myšlernek života

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Stephen Hawking, génius. Který Guru se s ním chce hádat? Ač ateistou, však Božským poslem byl Stephen Hawking.

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

• Z knih pana Hawkinga je to ta jednodušší
    • Chce to již mít z oblasti kvantové fyziky trochu něco načteného, třeba aspoň životopis autora
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Je to dárek, takže pro rodinu, doufám, že jsem vybrala dobře.

• , zakoupeno v Kosmas.cz

• Již dávno jsem si přál něco přečíst od tohoto těžce zkoušeného a již zemřelého vědce. A objednáním této e-knihy se mi to splnilo. I když mi je již hodně přes 80, tak lecčemu stále ještě nerozumím.
  • , zakoupeno v Kosmas.cz

Ještě nedošel, ale Hawking je vždycky jistota

• , zakoupeno v Kosmas.cz

• Stephen Hawking: Je možno ještě něco dodat?