Svět ledu a ohně - George R.R. Martin

Nádherně ilustrované dílo spisovatele George R. R. Martina a jeho pomocníků Elia M. Garcíy a Lindy Antonssonové, ve kterém najdete vše, co se kdy odehrálo v Sedmi královstvích. Dozvíte se všechna důležitá historická fakta, přečtete si o průběhu zásadních bitev a zjistíte, jak probíhala odvážná povstání.

Ilustrace

Hlavní předností knihy Svět ledu a ohně jsou jednoznačně ilustrace. Speciálně pro toto vydání bylo vytvořeno více než 170 barevných obrazů, které perfektně doplní atmosféru příběhu a ještě více umocní váš zážitek z četby.

Autor
978-80-7197-550-2
Vazba
vázaná

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Nádherná kniha, pro mě klenot. Krásně ilustrovaná, skvěle psaná.
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Jsem velmi spokojen. Je to velmi dobrá orientace o Západozemí. Tohle mělo vyjít před seriálem. Jsem s ní velmi spokojen a čtu jí jedním dechem.

• , zakoupeno v Kanzelsberger

Už jsem si četl a listoval v této knize a musím říct, že je velice pěkná.

Autor
978-80-7197-550-2
Vazba
vázaná

Vše pohromadě

V knize najdete kompletní historii Sedmi království, veškeré dějinné zvraty, popisy napínavých bitev, věrohodné líčení neustálého soupeření a přehled všech důležitých a leckdy riskantních kroků oblíbených hrdinů.
Vše pohromadě

Experti na Západozemí

Svět ledu a ohně nenapsal tvůrce oblíbené série a předlohy k populárnímu seriálu Hra o trůny sám. George R. R. Martin si k sepsání přizval zakladatele fanouškovské stránky Westeros.org, Elia M. Garcíu a Lindu Antonssonovou. Vzhledem k tomu, že oba znají prostředí Západozemí téměř stejně podrobně jako její stvořitel, je jisté, že jde o mistrovské dílo.
Experti na Západozemí

Oficiální dějiny Západozemí a Hry o trůny.
Tato nádherně ilustrovaná kniha - obsahující více jak 170 barevných maleb vytvořených speciálně pro ni - nabízí vyčerpávající vylíčení historie Sedmi království, včetně všech dějinných zvratů, vzrušujících bitev, hořkého soupeření a odvážných povstání, které předcházely událostem Písně ledu a ohně a televizního hitu HBO Hra o trůny. George R. R. Martin se o její psaní podělil s Eliou M. Garcíou, jr. a Lindou Antonssonovou, zakladateli vyhlášené fanouškovské stránky Westeros.org a pravděpodobně jedinými lidmi, kteří znají svět Západozemí stejně dobře jako jeho vizionářský stvořitel.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Nádherná kniha, pro mě klenot. Krásně ilustrovaná, skvěle psaná.

• , zakoupeno v Kanzelsberger

Už jsem si četl a listoval v této knize a musím říct, že je velice pěkná.

• Já je ocenit nemůžu, ale dcera byla s dárkem spokojená na 300 %

• Skvele graficke zpracovani
    • Siroke rozpeti popisu sveta (skutecne od A do Z)
    • Naprosto katastrofalni cesky preklad

Kniha je sama o sobe uzasna. Skvele graficky zpracovana, plna spousty zajimavosti, zpracovani je ve stylu kroniky. Ale cesky preklad je na zabiti, takze fanousek at si radsi poridi original. V ceskem prekladu nejen, ze nesedi jmena mist a osob s prekladem samotne sagy (rada postav a mist je stejnych ale jmena jaksi ne), ale dokonce je tam tolik gramatickych chyb a preklepu, ze uz to nepze povazovat za sotka, ale proste je to odflaknute a korektor zrejme neybl k dispozici. Celkove to pak pusobi jako - za co nejkratsi cas a co nejmene penezo to tak nejak pripravte, at to muzeme vytisknout. Pocet chyb presahuje dve na jednu stranu knihy a to je opravdu katastrofa. Je obrovska skoda, ze dilo s takovym potencialem nekdo takto zprzni a odflakne. Asiskoda, ze to nekoupilo to spravne nakladatelstvi, ktere koupilo vse ostatni....

Pozor spoilery!

Kdo četl Píseň ledu a ohně od Talpressu, už tušil, že i tato kniha bude mít víc děr, než v sobě měli účastníci Rudé svatby.

Kniha má krásné ilustrace, listy jsou nažloutlé, aby připomínali starou kroniku. Po grafické stránce je kniha opravdový skvost, je sice větší, než bych chtěl (vyhovoval by mi spíš standardní knižní formát), protože si připadám, že čtu slabikář. :D Ale vzhledem k tomu, že nejde o přímé pokračování ságy, je to pochopitelné.

Dá se číst jak od začátku do konce, tak, což je můj oblíbenější způsob, si v knize listovat a vždy si vybrat kapitolu, na kterou máte zrovna náladu. Ať už se chcete dozvědět o ledových dracích ve Chvějivém moři nebo ohněm posedlých Targaryeny, od skalnatých Železných ostrovů po Planiny Jogos N'hai, od úsvitu věků po Robertovu vládu. Spousta toho, co nevíte třeba o Gardenerech, Starcích nebo třeba Rhoynech (kdo to sakra jee?) se dozvíte v poutavém vyprávění.

Co mi ale vadí, je český překlad.

Bohužel jsem se často zasekával, někdo snad měl snahu psát překlad v archaistickém kronikářském stylu, ale souvětí se často zamotávají do sebe, větná vazba pokulhává a téměř na každé druhé straně najdu hrubku nebo neshodu podmětu s přísudkem, což je věc, kterou by měl odstranit editor. Ten, zdá se mi, u finální korektury chyběl.

Celková kvalita knížky.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Pro příznivce GOT skvělý průvodce a doplněk sbírky

• Nádherné zpracování knihy
  • , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

• pěkné zpracování - vystouplý "3D" obal knihy, hodně ilustrací, pěkný design knihy
    • rozšíření pro příznivce knižní ságy i seriálu
    • poměrně drahá

Hádám, že ta vysoká cena je způsobená možná právě tou spoustou ilustrací, jiné knihy od George R. R. Martina jsou v podstatě právě o polovinu levnější. Samotný obsah knihy nemůžu hodnotit, mám v úmyslu ji číst až po knihách, která Martin napsal před ní. Ale koupil jsem teď, ze strachu, že zase nebude k dostání.