Tajný deník Anny Boleynové

Počet stran
Rok vydání
2012

• , zakoupeno v NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY

tento román jsem si koupila pro sebe, mám ráda historické romány, nechám si ji ke čtení na sychravé, chladné dny

• , zakoupeno v bux.cz

Zatím jsem přečetla pouze pár stránek a velice mě nadchhla. Uvidíme, jak bude děj pokračovat, ale tuším, že kniha bude skvělá celá :-)

• dobře čtivá

Alpress
Počet stran
Rok vydání
2012

Byly to dvě známé historické osobnosti, obě milované i nenáviděné Jindřichem VIII., obě vášnivé a tvrdohlavé ženy: Anna Boleynová byla královnou jen tisíc dní, její dcera Alžběta I. přes čtyřicet let. Co je vůbec spojovalo? Bylo to jen pestré panorama staré Anglie? Anně, druhé z Jindřichových šesti žen, bylo souzeno být zbožňována, ale nakonec zrazena a  popravena. Bláznivě zamilovaný Jindřich, tehdy ženatý s Kateřinou Aragonskou, propadl jejímu kouzlu, když se vrátila od francouzského dvora, kde se vzdělávala. Jeho vášnivý cit k ní se rozhořel s takovou silou, že téměř otřásl základy Anglie a křesťanství. Protože papež odmítl manželství s Kateřinou rozvést, Jindřich se od Říma odtrhl, založil anglikánskou církev, té se postavil do čela a s Annou se oženil. Vášeň však vyhasla stejně rychle, jako vzplála, a když mu Anna porodila místo vytouženého syna dceru Alžbětu, bez milosti ji zapudil. Anna upadla v nemilost a skončila na popravišti, avšak její tajný deník, který si bez vědomí krále vedla, ji přečkal. O mnoho let později  se dostal do rukou mladé královně Alžbětě. Až z jeho stránek se dozvěděla o své ostouzené matce pravdu.

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 varianta49 Kč97 % • 33 648 recenzíDalší informace

• , zakoupeno v NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY

• Historický román z Tudorovské Anglie - o osudu ženy, která změnila dějiny Anglie a tím i celého světa - a která bohužel za svou pokrokovou draze zaplatila - byla sťata.

Doporučuji. Čte se téměr sama.

• , zakoupeno v bux.cz

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 varianta49 Kč97 % • 33 648 recenzíDalší informace

• dobře čtivá