Tisíc kousků tebe - Claudia Grayová

85 %

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

Popis produktu

Parametry produktu

Produkt nemá žádné parametry.

Recenze

  Parametry produktu

  Produkt nemá žádné parametry.

  Popis produktu

  Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

  Hodnocení produktu

  2zákazníci doporučují produkt
  0zákazníků nedoporučuje produkt
  85 %
  průměr z 4 hodnocení
  5
  2 ×
  4
  1 ×
  3
  1 ×
  2
  0 ×
  1
  0 ×
  • Claudia Grayová, autorka populární Akademie Evernight, opět ukázala, že pro mladé zkrátka umí psát. Ví, jak dospívající ...

   Zobrazit celou recenzi na www.cbdb.cz

  • Doporučuje produkt

   80 %
   • Velmi promyšlené
   • Spoustu prostoru pro fantazii
   • Krásně promyšlené dimenze
   • hůře se četla
   • nepoutavě psané
   • děj se někdy nerozvíjel

   Na knihu jsem se velmi těšila, a když mi došel domů balíček, okamžitě jsem se do ní pustila. Na začátek musím říct, že kniha má opravdu nádherný přebal (škoda, že není na knize natištěný), na který se musím chodit do knihovny pořád dívat, jak se mi líbí. Ale kniha není jen o obalu…
   Začátek knihy mě nějak nevykolejil. Celkem rychle mě do děje dostal, ale když se zpětně na něj podívám, přijde mi, že vůbec nedává smysl.
   Myslím si, že kniha měla úplně neskutečně úžasnou myšlenku, ale bohužel nevyužila potenciál knihy. Nebo přesněji, děj by mi i stačil, ale autorčin styl psaní mi nějak nesedl. Celkově mě nějak neupoutal, nějak extra čtivý nebyl, a kdybych se nutně nepotřebovala dozvědět, jak kniha dál pokračuje, neměla bych problém knihu odložit.
   Děj mi přišel trochu plytký, protože se zde celou knihu řešila jen jedna věc, a i když na konci knihy nastal zvrat, nějak mě to nepřekvapilo, protože jsem to celou knihu předvídala. Myslím si, že kdyby autorka se mermomocí nesnažila, aby hlavní zápletka byla tak neskutečně zamotaná a složitá a dodala by více odboček děje, co by se ujasnily třeba až v dalším díle, nebylo by to vůbec na škodu. Kdybych měla možnost se autorky zeptat na nějakou věc, co by mě zajímala, asi bych vznesla otázku tipu ‚Jak dlouho Vám trvalo knihu napsat‘ než abych se zeptala a něco konkrétně z knížky. Když to řeknu škaredě, vlastně mě nic nezajímá, protože hlavní zápletka byla vyřešena a nic dalšího, o co se zajímat v příběhu nevylo.
   Hlavní postava Marguerite mi nebyla nějak nesympatická, ale její příběh jsem začala naplno prožívat až tak od 120 strany (respektive, po tom co se dostala do Ruské dimenze). Pak jsems ní už naplno soucítila a někdy jsem se přistihla i při tom, že přemýšlím, co bych já dělala, kdybych se dostala někam do neznáma a měla se sama o sebe postarat, když mi nikdo blízký není k ruce (nebo spíš není mi nikdo blízký po ruce z MÉ dimenze).
   Když už jsem u těch dimenzí… Nápad něco ve smyslu paralelních světů mi přijde úplně geniální. Princip fungování procesu, jak se do jiné paralely dostat a vedlejší účinky jsou velmi složité, ale autorka to tak dobře vysvětlila, že bych to sama lépe nepopsala. Myslela jsem si, že se v knize dostaneme jen do dvou dimenzí, které jsou nakresleny na obalu, ale jsem velmi ráda, že jsem se pletla. Bylo zde spousta zajímavých dimenzí, ale opět tu narážím na problém autorčina podání. Myslím si, že kdyby je popsala nějaká jiná autorka, bylo by to, jak se říká ‚úplně jiný kafe‘.
   Kdybych si měla vybrat jednu dimenzi, která se mi líbila nejvíce, rozhodně bych neváhala a vybrala si Rusko. Nechci Vám to tu nějak spoilerovat, ale zde nechyběla ani romantika, ani akce, prostě tu bylo vše, jak bych si představovala. A byla to nejspíš jediná dimenze, kterou jsem přečetla za jeden den, když nepočítám takové ty, co jsou obsažené v jedné kapitole (cca 15-20 stran).

  • Doporučuje produkt

   60 %
   • Promyšlené postavy
   • Více dimenzí
   • Fyzikální vysvětlování
   • Někdy děj vázl

   Tahle knížka je hodně známá hlavně v zahraničí, kde při svém vydání sklízela velký úspěch a dobrá hodnocení. A když knížka měla vyjít i u nás, byla to jasná volba a přece jenom, ta obálka mě uchvátila na první pohled.
   Ale jenom mě na knížce odrazovala jedna věc a to to, že se v knížce bude hodně prolínat fyzika a přece jenom já a fyzika, to je samostatná kapitola. Ale nebylo to takové, jaké jsem si to s tou fyzikou představovala. Což jsem ráda.
   Jelikož je to kniha pro mládež, tak jsou tam ty vysvětlení stručné a jasné, ale přiznám se, že i tak jsem se v tom někdy ztrácela a nepochopila jsem, jak ta daná věc či děj funguje.