Učíme děti ptát se a přemýšlet

Autor
Počet stran
Rok vydání
2012

• , zakoupeno v Booktook.cz

• Hledal jsem knihu ,která by mě pomohla s výchovou mých dětí a tato splnila svým obsahem to co jsem očekával.

Obsah této knihy se mi zamlouvá a tak doufám že budeme i nějaké výsledky.

Autor
Portál
Počet stran
Rok vydání
2012

Publikace vychází z metodiky „Filosofie pro děti“ a představuje program pro všechny, kdo pracují s dětmi předškolního a mladšího školního věku a chtějí využít potenciál přirozeného dětského údivu, zvídavosti, tázání a touhy porozumět k rozvíjení kritického myšlení a prosociálního cítění dětí. V tomto přístupu se prolínají metody zážitkové pedagogiky (metody dialogické, slovní, práce s příběhy, dále činnosti hudební, výtvarné); hry a aktivity lze uplatnit ve dvojicích i větších skupinách. Podstatou je vhodná formulace otázek ze strany pedagoga, nikoli „předávání informací“, ale společné objevování, dítě v živém dialogu pod vedením pedagoga zkoumá pojmy, využívá vlastní zkušenost, pomocí her ověřuje hypotézy, hledá paralely v příbězích, formuluje a prezentuje vlastní názory. Aktivity využívají běžných, přirozených situací, které lze chápat jako motivační základ pro řízené rozvíjení rozlišovacích, argumentačních a obecně vyjadřovacích dovedností dětí. Hry podporují kritické a tvořivé myšlení, zároveň však v hodnotové dimenzi (etická výchova), otevírají dětem přirozenou hravou cestou oblast logiky, etiky a poznání.

1zákazník doporučuje produkt
  • , zakoupeno v Booktook.cz

Obsah této knihy se mi zamlouvá a tak doufám že budeme i nějaké výsledky.