Útěky – Lída Baarová - Josef Škvorecký

Ikar
Počet stran
Rok vydání
2015

Čtenářsky vděčné vzpomínky talentované, obdivované, ale i nenáviděné české herečky, která se proslavila nejen svou krásou a filmovými rolemi, ale i vztahem s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem. Kniha se čte jako napínavý román a Lída Baarová popisuje zákulisí barrandovských ateliérů, zajímavosti z natáčení v předválečném Berlíně a vyznává se i ze své naivity a lehkomyslnosti, která stála u zrodu jejího uměleckého i osobního pádu. Kdysi obletovaná herečka se po válce dočkala obvinění z kolaborace a ocitla se na čas v pankrácké věznici. Po únoru 1948 se jí za dramatických okolností podařilo uprchnout do zahraničí a v Itálii zahájila novou uměleckou kariéru.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

spokojenost

• , zakoupeno v MALL.CZ

mám zájem o ten to druch literatury a tak už jsem se začetl

• , zakoupeno v Kosmas.cz

• zdá se být nejobjektivnější
  • , zakoupeno v Luxor.cz

Kniha byla koupena jako dárek. Věřím, že obdarovaný bude spokojený a už se těším, až ji po přečtení odloží a budu si ji moci přečíst sama

• , zakoupeno v Dobré knihy

• Pěkně popsán život.
  • , zakoupeno v Knihy Dobrovský

• Poutavá kniha.
    • Již jsem měla zkušenost s druhou knihou Lídy Baarové a chtěla jsem ji porovnat s knihou, kterou sepsala s J. Škvoreckým.
    • Nenapadá mě žádné proti.

Určitě doporučuji knihu všem, které zaujala hereččina tvorba i film o jejím životě. Kniha mě nezklamala.

• , zakoupeno v bux.cz

• Poté, co jsem četla její přepracované vydání a shlédla několik jejích medailonků, chtěla jsem si sama přečíts tolik diskutovanou verzi od Škvoreckého, který jí údajně nedal k autorizaci
    • xxx

už jsem důvody své objednávky na publikaci J.Škvoreckého Útěky popsala výše. a chtěla jsem si udělat takové své malé srovnání. Jsem moc ráda, že jsem tuto publikaci četla a jak se říká, dala jsem di dvě a dvě dohromady. Je mi moc líto, jaký těžký život měla po válce. Byla to krásná žena a trpěla i za jiné, které holt byly pružnější po převratu v roce 1948 se daly na budovatelské filmy. Krásně to píše Adina Mandlová ve svých pamětech......

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

Chtěla jsem informace z dřívějška , než poznám filmová zpracování života Lídy Baarové.

• , zakoupeno v bux.cz

• Kniha se mi velmi líbí, právě ji dočítám, určitě si pořídím i knihu od A. Mandlové

Vybrala jsem si tuto knihu proto, neboť běží v kinech film - na který nepůjdu, (nezaujalo mě ani herecké obsazení, ani ukázky které běžely v |TV, kinech), ale běží i dokument od H.Třeštíkové, který si určitě nenechám ujít, bude skvělý - jako vše od H.Třeštíkové.
    Knihu určitě doporučuji.

• , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

• Je to příběh života, který bychom měli napřed poznat než ho budeme soudit. Je to čtivé.

Doporučuji přečíst.