Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii - Ladislav Zibura

"Mladý poutník se vydá pěšky probádat Kavkaz. Očekává nenáročný výlet, situace se mu ale brzy vymkne z nohou." Po dvojici bestsellerů přichází princ Ládík s další knihou –...
Doporučená nabídka Knihkupectví Chrpa

Zajímavý cestopis, trochu jiný

• Prostě Zibura
    • Vůbec nic
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• Mám přečteny Prázdniny v Evropě, čtu Pěšky do Jeruzaléma a mohu vřele doporučit. Líbí se mi lehká ironie vypravěče, se kterým poznávám cizí kultury, nátury a zajímavá, většinou méně známá místa. Super oddechovka.

Autor
BizBooks
Počet stran
Rok vydání
2017

Po dvojici bestsellerů přichází princ Ládík s další knihou – tentokrát o cestě do Arménie, Gruzie a Náhorního Karabachu. Ladislav Zibura se vydává do těch nejzapadlejších vesnic, aby mohl poslouchat příběhy místních a načerpat něco z jejich moudrosti. Alkohol teče proudem a mladý dobrodruh důvěrně poznává kulturu plnou pohostinnosti, rozhodných slov a sovětské nostalgie. Své zážitky z kavkazského putování Zibura líčí s tradičním humorem a sebeironií, pro které ho čtenáři nenávidí a milují.

• , zakoupeno v Luxor.cz

Zajímavý cestopis, trochu jiný

• Prostě Zibura
    • Vůbec nic

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

K Vánocům jsem dala mamce lístky na přednášku pana Zibury a knížku, aby se náležitě těšila. Naprosto to fungovalo. Doporučuji aplikovat podobný postup. (Je dobré dát jinou knížku než je téma přednášky, aby to nebylo jenom opáčko.)
    A u sebe postupuji tak, že jdu nejdřív na přednášku a pak si po pár měsících přečtu knížku. Jelikož si takovéhle věci moc nepamatuji, je to pro mě, jako bych daný příběh slyšela téměř prvně. Samozřejmě nějaké části si pamatuji a u nich vzpomínám na to, jak to popisoval pan Zibura na přednášce a jak to bylo super.

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

• pěkné a kvalitní zpracování
    • cena je vytištěna přímo na obálce knihy, nelze sloupnout; objednáno jako dárek, musela jsem cenovku (tedy knihu) začernit lihovým fixem
  • , zakoupeno v Booktook.cz

• čtivé
  • , zakoupeno v MegaKnihy.cz

skvělá poutavě psaná a vtipná kniha doporučuji

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

Vtipně psaný cestopis (beru podle jedné knihy ,kterou od Zibury, už máme).

• , zakoupeno v MegaKnihy.cz

ČTU RÁDA CESTOPISY.TENTO PATŘÍ MEZI ZDAŘILÉ.

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

• Kniha plná humoru
    • Moc hezký přebal knihy
    • Jsou zde vysvětlené pojmy, které autor používá v rámci dané země (zvyky apod.)

Kniha je určená čtenářům, kteří mají rádi nejen cestování, ale také humor. Jak Gruzii, tak Arménii máte možnost poznat trošku jinak, než z internetu či školních lavic - což je za mě strašně super, jelikož já sama se zřejmě ani do jedné z těchto zemí nepodívám.
    Kniha v jistých ohledech změnila můj pohled na cestování, za což jsem velmi ráda.
    A co se mi na knize celkově líbí? Autor jí nabil velmi pozitivními zážitky a humornými přirovnáními.