Voda, jak jí neznáme

Počet stran
Rok vydání
2011

• , zakoupeno v Dobré knihy

• Velmi zajímavé a pro mě nové informace.
    • Čtivé.

Knížku jsem si vybrala pro zpracování prezentace na seminární práci.
    Doporučuji přečíst všem.

Epocha
Počet stran
Rok vydání
2011

Co je voda? Čirá bezbarvá kapalina bez zápachu. Vyskytuje se ve 3 skupenstvích: pevném, kapalném a plynném. Je všude kolem nás i v nás. Pokrývá přes 70 % povrchu naší Země. Je základní podmínkou života, probíhají v ní veškeré chemické děje všech živých organismů - živočichů i rostlin. Bez vody bychom prostě zemřeli, bez ní nelze žít. Voda je i nejdůležitější surovinou prakticky ve všech průmyslových odvětvích a zemědělství bez ní nemůže vůbec existovat. A má spoustu mimořádných vlastností, které dosud známe jen málo, vědce nevyjímaje. PROČ neteče přímo, ale ve spirále? JAKTOŽE proudí i ve sklenici? KDE vzala paměť a schopnost vnímat emoce? ČÍM TO, že se vymyká mnoha fyzikálním zákonům? Tyto a mnohé další otázky kolem vody se rozhodl prozkoumat a popsat známý publicista dr. Milan Syruček. Vzal to důkladně a vypravil se všude tam, kde se voda vyskytuje a uplatňuje: fyzika, biologie, historie, politika, války, katastrofy, lékařství ... A dospěl až k budoucnosti lidstva, protože vody je dost, a přece je jí málo. Odhaluje a dokazuje, že ač vodu známe, přece ji dosud neznáme.

• , zakoupeno v Dobré knihy

• Velmi zajímavé a pro mě nové informace.
    • Čtivé.

Knížku jsem si vybrala pro zpracování prezentace na seminární práci.
    Doporučuji přečíst všem.

• , zakoupeno v Kosmas.cz