Volání netvora - Příběh života

2017

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

• Dobře se čte.
  • , zakoupeno v KNIHCENTRUM.CZ

Knihu jsem si koupila po tom, co jsem viděla film. Film byl tak nádherný, že jsem musela mít i knihu. Ta je opradu užasná. Krasně psaná a opravdu nádherně ilustrovaná, což mě mile překvapilo :)

• , zakoupeno v Martinus

Čekala jsem víc, kniha mě zklamala. Připadá mi, že není ani pro děti, ani pro dospělé, tak nevím, pro koho.

Autor
Slovart
Počet stran
Rok vydání
2017

Třináctiletého Conora navštěvuje noc co noc netvor. Není to však ten, kterého Conor očekával - ten z noční můry, jež ho pronásleduje od doby, kdy jeho maminku začali v nemocnici týrat neúspěšnými léčebnými procedurami. Tenhle netvor je jiný. Je to tajuplný přízrak z dávných časů, ukrývající se v podobě starého stromu za domem. Je tu proto, aby Conorovi vyprávěl tři příběhy. Na oplátku ale něco chce. Tu nejnebezpečnější věc ze všech. Chce pravdu.

Tajemnou knihu plnou temně pohádkové atmosféry napsal Patrick Ness na námět zesnulé Siobhan Dowdové a v roce 2016 podle něj natočil stejnojmenný film Juan Antonio Bayona.

• , zakoupeno v Knihy Dobrovský

• Dobře se čte.