Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více

Filtrování:
Vyberte filtryHeureka pro vás vybírá kvalitní obchodyJak je vybíráme?

Proč použít tlačítko Koupit na Heurece?

Je to jednodušší, rychlejší, nakoupíte z více obchodů najednou a bezpečně. Údaje vyplníte jen jednou, s reklamací vám pomůžeme a garantujeme vrácení peněz.

Nejlevnější nabídky Dvacet tisíc mil pod mořem - Jules Verne, Ondřej Neff

MegaKnihy.cz
ShopRoku 2017 Vítěz
Obchod ověřený zákazníky

52620 recenzí

skladem

204 Kč

doprava od 79 Kč
Knihkupectví Ládví
Obchod se zlatým Ověřeno zákazníky

1511 recenzí

do 3 dnů

218 Kč

doprava od 108 Kč
Obchod se zlatým Ověřeno zákazníky

8282 recenzí

do 3 dnů

228 Kč

doprava od 98 Kč
Další nabídky obchodů (15)

Dvacet tisíc mil pod mořem - Jules Verne, Ondřej Neff - Specifikace

Autor

Jules Verne

opravit

Žánr

sci-fi a fantasy

opravit

Nakladatelství

Albatros

opravit

Počet strán

208

opravit

Rok vydání

2015

opravit

Albatros Dvacet tisíc mil pod mořem Jeden z nejslavnějších románů nesmrtelného Julese Verna, především díky postavě tajuplného kapitána Nema. Vedle Nema si oživíte postavy profesora Aronnaxe, jeho sluhy Conseile, harpunáře Neda Landa nebo prostředí bájného Nautila... Znalec a sběratel „verneovek“ Ondřej Neff příběh nově převyprávěl, takže je přístupný a atraktivní i pro současného čtenáře. Ozdobou knihy jsou ilustrace Zdeňka Buriana - právě současné vydání obsahuje všech 16 kvašů a všechny pérové kresby, které dokonale podtrhují exotickou a dobrodružnou notu tohoto příběhu. Kniha vyšla v minulosti s Burianovými ilustracemi dvakrát, avšak teď poprvé vychází s kompletním obrazovým doprovodem. Bohužel se nedochoval originál barevné obálky, proto zařazujeme reprodukci vytištěné obálky na zadní...

celá specifikace

Recenze Dvacet tisíc mil pod mořem - Jules Verne, Ondřej Neff

Ověřený zákazník MegaKnihy.cz

Ověřený zákazník

Přidáno: 27. října 2018

Zakoupeno v MegaKnihy.cz

100%

Doporučuje produkt
  • výhoda

Kniha moje očekávání: Naprosto splnila
Kniha se četla: Velmi lehce, skoro sama
Ověřený zákazník Knihy Dobrovský

slaska77

Přidáno: 9. května 2018

Zakoupeno v Knihy Dobrovský

100%

Doporučuje produkt
  • krásná knížka
  • napínavá
  • úžasná pro děti i pro rodiče

Klasický příběh převyprávěný moderním stylem. Právě čteme s mými kluky (10 a 9 let) a jsme z toho všichni v úžasu. Doporučuji nejen malým čtenářům. Knížka je navíc krásná, má dobře vyvedené mapy a plánky ponorky na vnitřní stránce, ale hlavně se díky panu Neffovi opravdu úžasně čte.

Kniha moje očekávání: Naprosto splnila
Kniha se četla: Velmi lehce, skoro sama
Ověřený zákazník Booktook.cz

tidja

Přidáno: 16. ledna 2018

Zakoupeno v Booktook.cz

100%

Doporučuje produkt
  • Syn postupně čte vše od J. Verne. Je spokojený a já s ním. Toto vydání se mi zdá nejlepší a nejvhodnější pro současné děti.

Kniha moje očekávání: Naprosto splnila
Kniha se četla: Půl na půl (některé pasáže snadno, jiné obtížně)
Ověřený zákazník Kosmas.cz

Patrik Bajcsy

Přidáno: 24. listopadu 2015

Zakoupeno v Kosmas.cz

50%

Doporučuje produkt
  • Spád děje, který dnešní mladí čtenáři vyžadují. Po úpravě už nejsou v knize (pro Verna typické) dlouhé popisné pasáže. Dobrý způsob jak dostat klasiku do rukou dnešní mladé generace.
  • Zásadní změny v ději knihy oproti originálu.

Původní román Julesa Verna jsem četl snad 6x nebo 7x. Moje oblíbená kniha, jedno z jeho vrcholných děl. Myslím, že v tomto případě zasáhl Ondřej Neff do klasického díla až přespříliš. Změna charakterů postav, jiná Nemova motivace, jiný hlavní protivník a řada rušivých detailů (např. členové posádky Nautila komunikují), které ničí původní Vernovu myšlenku. Četl jsem např. jak originál Tajuplného ostrova, tak i Neffův přepis. Zde se děj přepisu od originálu příliš neodchyluje a hlavní myšlenka je zachována. U Dvaceti tisíc mil jsou podle mě už změny zcela zásadní a mění celé vyznění románu. Navíc se ztrácí i napětí, kdy třeba dramatický zápas o uvolnění Nautila pod jižním pólem je u Verna mistrovsky vykreslen tak, že skoro zadržujete dech s hrdiny a doslova cítíte tu dusivou atmosféru (doslova i obrazně), tak v nové knize je vše zestručněno do několika odstavců, kdy ani nemáte čas se začít o hrdiny knihy bát.
Uznávám, že snaha Ondřeje Neffa je skutečně záslužná a jedině takto je možné dnešní mladé čtenáře dostat ke čtení klasických románů. Pro nás starší ale originály zůstanou nepřekonatelné.
Kdyby recenzi psala moje dcera, pro kterou jsem knihu kupoval, byla by jednoznačně pozitivní. :o)

Kniha moje očekávání: Splnila s výhradami
Kniha se četla: Půl na půl (některé pasáže snadno, jiné obtížně)

Vývoj ceny Dvacet tisíc mil pod mořem - Jules Verne, Ondřej Neff